sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Zacięta walka o Rajdowe Samochodowe Mistrzostwo Polski. Grzegorz Grzyb nadal z szansami na triumf w całym cyklu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5) wygrali zakończoną dziś 67. edycję Rajdu Wisły. W Beskidach Szwedzi wywalczyli komplet punktów, po tym jak zwyciężyli również na Power Stage – dodatkowo punktowanym, finałowym odcinku rajdu. Grzegorz Grzyb Rajd Wisły ukończył na 2 miejscu.

  67. Rajd Wisły wrócił w tym roku do mistrzostw Polski po siedmioletniej przerwie. Zawody z bazą w Istebnej stanowiły siódmą, przedostatnią rundę RSMP. Załogi rywalizowały na dziesięciu odcinkach specjalnych o łącznej długości 110,94 km.

  Zawody zakończyły się pewnym zwycięstwem szwedzkiej załogi Kristensson/Johansson. Podczas piątkowego etapu rajdu liderzy punktacji mistrzostw wygrali dwa z czterech oesów, a w sobotę byli najszybsi na wszystkich sześciu próbach i na mecie zameldowali się z ponad minutową przewagą nad rywalami. To trzecie w tym sezonie zwycięstwo Szwedów w rundzie RSMP. Poprzednio byli najlepsi w Rajdzie Podlaskim i Rajdzie Żmudzi na Litwie. Kristensson i Johansson wygrali także Power Stage – kończący zmagania, dodatkowo punktowany odcinek rajdu i dopisali do swojego konta komplet punktów (35) za Rajd Wisły.

  Na drugim miejscu finiszowali Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo), przedłużając tym samym szanse na pokonanie Kristenssona i Johanssona w wyścigu po mistrzostwo Polski. Trzecie miejsce wywalczyli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo), którzy w sobotę zmagali się z problemami technicznymi. Załoga ORLEN Team straciła drugie miejsce na dwa oesy przed końcem rywalizacji.

  Warunki na trasie były niezwykle wymagające. Kręte, wąskie, a miejscami także bardzo dziurawe odcinki w okolicach Wisły, Ustronia, Istebnej, Milówki i Rajczy zmoczył deszcz, mnożąc liczbę pułapek i zdradliwych miejsc.

  Wyniki Rajdu Wisły oznaczają, że w grze o mistrzostwo Polski pozostają już tylko Kristensson (200 pkt) i Grzyb (186 pkt). Szweda nie zdoła już wyprzedzić Wróblewski (158 pkt). O tym kto założy mistrzowską koronę zdecydują zatem wyniki Rajdu Koszyc (22-23 października) – finałowej rundy RSMP 2022. Do końcowej klasyfikacji mistrzostw liczy się siedem najlepszych wyników.

  Klasyfikacja końcowa 67. Rajdu Wisły – 7. rundy RSMP 2022:
   
  1. Kristensson/Johansson (Hyundai i20 R5) 1:12:28,49 s
  2. Grzyb/Binięda (Skoda Fabia Rally2 Evo) +1:14,4 s
  3. Wróblewski/Wróbel (Skoda Fabia Rally2 Evo) +2:15,6 s
  4. Gabryś/Dymurski (Skoda Fabia Rally2 Evo) +3:38,1 s
  5. Byśkiniewicz/Siatkowski (Skoda Fabia Rally2) +5:32,7 s

  RSMP 2022 – punktacja po 67. Rajdzie Wisły (runda 7/8):
   
  1. Kristensson/Johansson 200 pkt
  2. Grzyb/Binięda 186 pkt
  3. Wróblewski/Wróbel 158 pkt
  4. Gabryś/Dymurski 98 pkt
  5. Lubiak/Dachowski 71 pkt

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com