11,3 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Kolejny “Rzeszowski StartUP MIX” już 22 września!

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Planowane w rzeszowskim Urban Labie wydarzenie znów zapowiada się bardzo obiecująco. Podczas najbliższego spotkania, które w budynku przy 3 Maja 13 rozpocznie się o godzinie 18, usłyszymy m.in. o rozwiązaniach związanych z przetwarzaniem bioodpadów, pszczelarstwem oraz odbiorem zamówień.

  Kto wystąpi 22 września?

  Podobnie, jak w przypadku pierwszych startupowych rozmów, także i tym razem przed Jury ze swoimi nieszablonowymi pomysłami na własny biznes zaprezentują się 3 drużyny, które wybrane zostały spośród nadesłanych na “Rzeszowski StartUP MIX” zgłoszeń.

  Jako pierwszy na scenie wystąpi team VOOX, który stworzył przezroczyste powałki do uli. To specjalne nakładki, które łączą w sobie wiele funkcji- np. monitorowanie pracy pszczół i temperatury wewnątrz ula bez konieczności jego otwierania czy odprowadzania z pszczelego domu wilgoci, która jest jednym z największych wrogów “pasiastych” podopiecznych. Pokazany zostanie również wielofunkcyjny stojak do uli.

  Tematem drugiej prezentacji, którą przedstawi team Dżo, będzie prototyp inteligentnego kompostownika. Wyposażone m.in. w czujniki temperatury, wilgotności, odczynu pH czy system samo nawadniania urządzenie- we współpracy z dżdżownicami kalifornijskimi- przetwarza bioodpady w pełnowartościowy nawóz do roślin- biohumus.

  Jako ostatni przed Jury swoją propozycję- PicUP Wall- pokaże team Retailo. Według twórców, kolektomat, czyli specjalne urządzenie do odbioru kupionych przez Internet produktów, zapewnić ma klientom wygodny i bezpieczny odbiór zamówień, bez konieczności oczekiwania na obsługę sklepu.

  Co jeszcze czeka na uczestników “Rzeszowskiego StartUP MIX-u”?

  Program planowanych w przestrzeni „miejskiego laboratorium” startupowych spotkań, poza prezentacją innowacyjnych pomysłów, przewiduje również panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, doświadczonych przedsiębiorców, samorządowców czy naukowców.

  Do udziału we wrześniowej edycji wydarzenia zaprosiliśmy specjalistki z Centrum Medycznego MEDYK oraz firmy ML System, które mówić będą o społecznej odpowiedzialności biznesu i związanej z nią działalności na rzecz miasta i jego mieszkańców.

  O tym zaś- jak znaleźć pieniądze na rozpoczęcie swojego biznesu oraz dlaczego warto korzystać z elektronicznego podpisu kwalifikowanego, opowiedzą kolejno- Michał Janas z MJC Sp. z o.o. oraz Mateusz Szatan z rzeszowskiego oddziału Krajowej Izby Rozliczeniowej.

  Ostatnim punktem czwartkowego spotkania będzie networking, podczas którego w nieformalnej atmosferze będzie można porozmawiać z prelegentami i uczestnikami “Rzeszowskiego StartUP MIXu”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -