10,4 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  W weekend zakończył się Festiwal dziedzictwa Kresów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, 7 sierpnia w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej zakończył się Festiwal Dziedzictwa Kresów. Wydarzenie zgromadziło wiele osób, które mogły wziąć udział w przygotowanych na tę okoliczność licznych atrakcjach.

  Finał festiwalowych wydarzeń w Kresowej Osadzie był smaczny, kolorowy i upłynął przy dźwiękach muzyki. Uczestnicy wydarzenia mogli skosztować pysznych dań regionalnych, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Koła Gospodyń Wiejskich. Były stoiska rękodzielników i ludowych twórców, giełda staroci oraz wiele innych atrakcji. Po południu odbył się pokaz Karola Okrasy – znakomitego kucharza, który promuje lokalne specjały.

  Na dwóch festiwalowych scenach odbywały się liczne występy: na małej scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne a na dużej wystąpiła Magdalena Białorucka-Ogorzelec oraz gwiazda wieczoru Ewa Farna.

  Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczęła się  1 lipca, a w jego ramach odbyło się wiele wydarzeń w różnych miejscowościach i zakątkach Ziemi Lubaczowskiej. Były to zarówno np. koncerty, warsztaty, inscenizacje, konferencje, jak i kino plenerowe, konkursy oraz wiele innych atrakcji.

  Historia Festiwalu Dziedzictwa Kresów, wcześniej organizowanego pod nazwą Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła, sięga 2009 roku. Od tamtego czasu, impreza – o początkowo lokalnym wymiarze – urosła do rangi jednego z największych wydarzeń kulturalnych w regionie. Od samego początku Festiwal jest mocno związany z historią, dziedzictwem i kulturą dawnych Kresów Rzeczypospolitej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -