środa, 27 września, 2023
+

  III Plener Rzeźbiarski im. Bogusława Kędzierskiego „Anioł dla seniora” w Dynowie

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 1 sierpnia w ramach 55. Dni Pogórza Dynowskiego startuje III Plener Rzeźbiarski im. Bogusława Kędzierskiego pod hasłem „Anioł dla Seniora”.

  Tegoroczne zmagania rzeźbiarzy oscylować będą wokół tematu Anioła. Drewniane kloce lipy przekształcą się w pozaziemskie istoty, które udekorują przestrzeń parkową wokół pobliskiego Domu Spokojnej Starości.

  Celem pleneru jest wyjście ze sztuką do ludzi, pobudzenie wrażliwości, zwrócenie uwagi na seniorów i ich problemy, dekoracja przestrzeni publicznej, kultywowanie dziedzictwa oraz tradycji, rozbudzenie i propagowanie rzemiosła artystycznego i zachęcenie młodego pokolenia do podjęcia prób w tej dziedzinie sztuki. Ponadto plener pozwoli przypomnieć postać dynowskiego rzeźbiarza Bogusława Kędzierskiego wraz z jego twórczością.

  Anioł Dla Seniora – ta idea nie powinna być odczytywana, jako wyłącznie element dekoracyjny „fasada”, ale jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na osoby starsze, samotne, porzucone przez bliskich, schorowane, które tak jak „My” wszyscy potrzebują empatii, bliskości, rozmowy z drugim człowiekiem. Świat pędzi do przodu, starość staje się utrudnieniem, zbędnym balastem, dlatego ważną rolą jest zwrócenie uwagi na naszych dziadków i babcie, krewnych i sąsiadów. Jesień życia powinna mieć pozytywne barwy.

  Uczestnicy III Pleneru im. Bogusława Kędzierskiego

  Rzeźbiarze:

  Dawid Kędzierski „Denver”

  Kazimir Brzozowski

  Sebastian Warszawa

  Jacek Wydrzyński

  Karol Drewniak

  Józef Faryno

  Podczas trwania pleneru będzie można oglądać specjalnie zaaranżowana wystawę konfrontacyjną Bogusław Kędzierski Rzeźba vs Janusz Magiera Malarstwo.

  Na uroczysty finisaż organizatorzy zapraszają 10 sierpnia 2022 r. godz. 18.00 w trakcie, którego odbędzie się plenerowa projekcja filmu Katarzyny Mazurkiewicz „Dzieci Rzeźbiarza” oraz prezentacje publikacji Małgorzaty Dziury „Bogusław Kędzierski. Rzeźba” oraz Waldemara Bałdy „Bogusław Kędzierski artysta z Dynowa”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com