1 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Rockowa Noc coraz bliżej, przed nami plan koncertów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Organizatorzy Rockowej Nocy w Rzeszowie ogłosili pełen plan koncertów na festiwal muzyczny. 27-28 sierpnia Rzeszów zostanie przejęty przez gwiazdy muzyki rockowej. Miasteczko festiwalowe Rock City powstanie na terenie miasteczka studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.

  Rock City z różnymi strefami aktywności i polem namiotowym na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, główna scena z przeglądem zespołów konkursowych, koncertem laureata i ośmioma koncertami gwiazd – tak rysuje się plan dwóch dni Rockowej Nocy 2022. 8 lipca podczas Beforu Rockowej Nocy z Jesus Chrysler Suicide organizatorzy ogłosili pełny line-up 27 – 28 sierpnia.

  Sobota 27 sierpnia rozpocznie się przeglądem zespołów konkursowych. To coroczna tradycja festiwalu. W konkursie uczestniczą kapele, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami płytowymi, a na Rockowej walczą o nagrodę pieniężną, statuetkę Tadeusza Nalepy i godziny w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio. Po przeglądzie festiwalową scenę zagospodarują gwiazdy. W sobotę będą to:

  • Mr. Pollack,
  • Jesus Chrysler Suicide,
  • Proletaryat,
  • KSU,
  • Dezerter.

  W niedzielę 28 sierpnia zagrają z kolei:

  • laureat przeglądu konkursowego,
  • Tides from Nebula,
  • Turbo,
  • Riverside.

  Rockowa Noc 2022 to nie tylko koncerty. Teren usytuowanego między ulicami Podkarpacką i Powstańców Warszawy Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej podczas festiwalu zmieni się w Rock City – rockowe miasteczko z różnymi strefami aktywności. Wśród nich znajdą się między innymi pole namiotowe z pełną infrastrukturą, strefa tzw. garażówki, czyli miejsca sprzedaży i wymiany rockowych gadżetów i płyt, strefa gastronomiczna, miejsce na duże ognisko, które będzie rozpalone nocą, strefa motocyklistów. W tej ostatniej pojawi się program atrakcji zaserwowanych przez Steel Roses MC East Gate. Właściciele dwóch kółek otrzymają też specjalny parking na terenie festiwalu, a także zniżkowe bilety i karnety.

  8 lipca uruchomiona została sprzedaż biletów jednodniowych na Rockową Noc. Te kosztują 69 zł. Organizatorzy przewidzieli też jednodniowe bilety ulgowe dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w cenie 34,50 zł i bilety jednodniowe w cenie 40 zł dla osób, które na Rockową Noc wjadą motocyklem.

  Cena zwykłego karnetu od 11 lipca to 119 zł. Przewidziano też karnety rodzinne w cenie 59,50 zł i dla motocyklistów w cenie 50 zł do 11 lipca i w cenie 70zł po 11 lipca. Dzieci do 12. roku życia na festiwal wchodzą bezpłatnie.

  8 lipca rozpoczęła się też sprzedaż karnetów na pole namiotowe – za te trzeba będzie zapłacić 40zł (nocleg z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę).

  Bilety i karnety można zakupić na stronie tutaj.

  Organizatorzy Rockowej Nocy zapowiadają, że nie wyciągnęli jeszcze ostatniego asa z rękawa. Festiwal docelowo ma trwać trzy, a nie dwa dni. Wszystko to dzięki współpracy z dużym europejskim festiwalem. W związku z tym w line-upie pojawi się jeszcze więcej gwiazd o międzynarodowym zasięgu. Szczegóły będą ujawnione 13 lipca o godzinie 12.00 podczas konferencji prasowej w Rzeszowskich Piwnicach, która będzie streamingowana online na profilu FB Rzeszów – stolica Innowacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com