czwartek, 1 czerwca, 2023
+

  Wmurowano akt erekcyjny pod nowy komisariat policji

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 20 czerwca podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowej siedziby Komisariatu Policji II w Rzeszowie. Na ul. Błogosławionej Karoliny, w miejscu, gdzie powstaje nowoczesny obiekt, spotkali się przedstawiciele Policji, władz wojewódzkich i samorządowych oraz osoby reprezentujące wykonawców. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2024 rok.

  Budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie to inwestycja wyczekiwana od wielu lat. Warunki, w jakich dziś pracują policjanci z komisariatu na osiedlu Baranówka są bardzo trudne. Obiekt nie spełnia wymagań Policji. Brakuje poczekalni, pomieszczeń socjalnych i szatni. W tym samym budynku mieści się pasaż handlowo-usługowy, z ogólnodostępnym parkingiem, co utrudnia parkowanie pojazdów służbowych.

  Nowy obiekt zostanie wybudowany na działce o powierzchni 0,61 ha, przekazanej przez władze Rzeszowa, mieszczącej się przy ul. Błogosławionej Karoliny. To duży obiekt, pięciokondygnacyjny, podpiwniczony, jego powierzchnia użytkowa będzie wynosiła blisko 3000 m2, a powierzchnia zabudowy 758 m2. Zostanie wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje. Dokumentację projektową opracowała „S.T.Architekci” sp. z o.o. w Rzeszowie.

  Akt erekcyjny został umieszczony w metalowej tubie. Trafiły tam również – zgodnie z tradycją – dzisiejsze wydania lokalnych gazet oraz będące w obiegu monety i banknoty. Tuba została wmurowana w fundamenty powstającego budynku. Poświęcenia dokonali ks. Biskup Jan Wątroba Ordynariusz Rzeszowski, ks. dr Jan Krynicki proboszcz parafii pw. Błogosławionej Karoliny oraz ks. Marek Buchman – duszpasterz podkarpackiej Policji.

  W nowym komisariacie pracować będą funkcjonariusze i pracownicy stanowiący aktualną załogę II Komisariatu Policji, ale też Komisariatu Policji Śródmieście oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie też przeniesiony Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, który w tej chwili zajmuje pomieszczenia w starym, zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej. W nowym budynku pracować będzie około 200 osób.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com