wtorek, 25 czerwca, 2024
+

  Ciąg dalszy rozbudowy Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rozpoczyna się budowa kolejnych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie z Rzeszowa do Dębicy i Przeworska oraz na linii do Kolbuszowej. Nowe obiekty zwiększą dostęp do kolei. Na Podkarpaciu powstanie 14 przystanków.

  13 czerwca br., ruszają prace przy budowie następnych przystanków na Podkarpaciu. Na linii kolejowej nr 91 z Rzeszowa do Dębicy i Przeworska budowane będą przystanki: Sędziszów Małopolski Wschodni oraz Rzeszów Północny Baranówka. W toku jest już budowa nowych obiektów Rzeszów Dworzysko i Rzeszów Wschodni. Podróżni zyskają cztery dodatkowe przystanki na tej trasie.

  Przystanek Sędziszów Małopolski Wschodni – będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia pod torami przy ul. Księżomost. Dwa wysokie, 200 m perony z elementami małej architektury zapewnią komfort podróżnym. Komunikację na perony ułatwią bezpieczne, ogrodzone dojścia w postaci chodników.

  Przystanek Rzeszów Północny Baranówka – także z dwoma peronami, przewidziano w rejonie wiaduktu kolejowego nad ul. Miłocińską.

  Przystanek Kolbuszowa Górna – znajdzie się w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu drogi Kolbuszowa Górna – Wojków

  Przystanek Rzeszów Północny – zostanie wybudowany w pobliżu przejazdu kolejowo-drogowego przy ul. Miłocińskiej.

  Prace wymagają zmian w organizacji ruchu pociągów. Informacje o zmianach uwzględnione zostały z wyprzedzeniem w rozkładzie jazdy. Od 12 czerwca przewidziano zastępczą komunikację autobusową za 10 pociągów Polregio na odcinku Rzeszów Główny – Sędziszów Małopolski. Autobusy zastępcze przewidziano również na jednotorowej trasie Rzeszów – Kolbuszowa, w tym do końca lipca br. na odcinku Głogów Młp. – Kolbuszowa, a od 1 sierpnia do  3 września na odcinku  Kolbuszowa – Rzeszów Główny. 

  Oprócz czterech nowych przystanków na linii z Rzeszowa do Dębicy i Przeworska oraz trzech w stronę Kolbuszowej, dostępność komunikacyjną zwiększą nowe obiekty również na innych trasach, wykorzystywanych przez Podmiejską Kolej Aglomeracyjną. Na linii z Rzeszowa do Strzyżowa w budowie są przystanki: Rzeszów Galeria, Rzeszów Osiedle Dąbrowskiego, Boguchwała, Lutoryż i Żarnowa. Ponadto, PLK wybudują blisko 5 km połączenie do lotniska w Jasionce z nową stacją Port Lotniczy Rzeszów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com