28,9 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Zaprojektuj mural na Politechnice Rzeszowskiej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza zaprasza do udziału w konkursie „Projekt muralu na budynku J”. Celem konkursu jest promowanie osiągnięć Ignacego Łukasiewicza oraz wybór najlepszych prac inspirowanych życiem wynalazcy i ich prezentacja w przestrzeni publicznej miasta Rzeszowa.

  Organizatorem i fundatorem nagród jest Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza. Prace konkursowe można nadsyłać od 23 marca do 22 kwietnia 2022 roku.

  Regulamin konkursu

  Uczestnicy konkursu przedkładają organizatorowi drogą mailową projekt muralu na budynku J, czyli wielkoformatowego malowidła ściennego, który zlokalizowany jest przy u. Podkarpackiej 1 w Rzeszowie. Projekt ma być inspirowany osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza, który jest patronem Politechniki Rzeszowskiej. Projekt, a następnie wykonanie muralu będzie stanowić upamiętnienie roku 2022 jako Roku Ignacego Łukasiewicza.

  Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę następujące kryteria:

  • oryginalność i innowacyjność projektu,
  • wrażenia estetyczne i poziom artystyczny,
  • zgodność założeniami i celem konkursu,
  • interpretacja tematu osiągnięć Ignacego Łukasiewicza,
  • próba połączenia postaci Ignacego Łukasiewicza ze współczesnością
  • wykorzystanie elementów przestrzennych, w tym elementów wykorzystujących energię elektryczną; elementów ekologicznych; elementów przestrzeni trójwymiarowej, które mogą się pojawić na elewacji budynku,
  • twórcze wykorzystanie znajdujących na ścianie okien

  Każdy z uczestników konkursu ma prawo wybrać jedną z dwóch opcji powierzchni, na której zaprojektuje mural: ściana o wymiarach 1174×1195 cm lub ściana o wymiarach 1174×1195 cm oraz ściana sąsiadująca o wymiarach 230×1195 cm, która jest cofnięta w stosunku do ściany głównej o około 2,5 m. Dokładne wymiary ściany, na której ma być wykonany mural, a także inne dokumenty związane z konkursem dostępne są na stronie internetowej uczelni.

  fot. Politechnika Rzeszowska im Ignacego Łukasiewicza
  fot. Politechnika Rzeszowska im Ignacego Łukasiewicza

  Wiadomości e-mail z propozycją projektu w plikach w jednym z formatów graficznych: TIFF/JPEG/GIF/PNG/PDF należy nadsyłać na adres: promocja@prz.edu.pl do 22.04.2022r., w tytule wpisując „Mural na budynku J”. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

  Nagrody

  Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 500 złotych oraz zestaw gadżetów z logo Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Nagrodą za uzyskanie wyróżnienia w konkursie będzie zestaw gadżetów.

  Zwycięzców konkursu wyłoni Komisja Konkursowa w składzie 7 członków, wybrana przez organizatora. Komisja Konkursowa dokona wyboru według własnego uznania, uwzględniając najciekawsze pod względem oryginalności, unikatowości i ciekawej treści projektu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -