poniedziałek, 25 września, 2023
+

  Ważne zmiany w rejestracji pojazdów od 1 lutego 2022

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Na kierowców w tym roku czekają dwie ważne zmiany, które dotyczą przerejestrowania samochodu. Obie zmiany wejdą w życie w 2022 roku. Jakie to zmiany? Poniżej dowiesz się więcej.

  To kolejne zmiany, które wchodzą w życie w 2022 roku. Wcześniej, bo od 1 stycznia 2022 roku zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatowy.

  Jakie zmiany wejdą w życie 1 lutego?

  Obecnie gdy kupimy samochód mamy 30 dni na jego przerejestrowanie w urzędzie. Należało zabrać wówczas ze sobą tablice rejestracyjne, które podczas wizyty zatrzymywał urzędnik. Wyjątkiem były auta, które były zarejestrowane w tym samym powiecie. Sam koszt rejestracji do tej pory wynosił 180,50 zł.

  Zmiany, jakie zostaną wprowadzone uproszczą tą procedurę. Jedynym obowiązkiem, będzie wizyta w urzędzie, w celu zgłoszenia zmiany właściciela. Zniknie również obowiązek wymiany tablic rejestracyjnych. Kierowcy zaoszczędzą w ten sposób 100 zł. Wizyta w urzędzie zamknie się w kwocie około 80 zł.

  Zmiany te oznaczają, że kupując samochód nie będziemy musieli wymieniać tablic rejestracyjnych, oczywiście jeśli będą w dobrym stanie i będą czytelne.

  Co nas czeka od 4 września?

  To nie koniec zmian, które wejdą w 2022 roku. We wrześniu czeka nas koniec naklejek kontrolnych, które po rejestracji należało przykleić w rogu przedniej szyby auta. Od dnia 4 września 2022 roku naklejki przestaną być obowiązkowe. W związku z tym zniknie opłata za wydanie naklejki w kwocie 18,50 zł. Przestaną być one obowiązkowe i kierowcy będą mieli możliwość, po tym terminie zdrapać je ze swoich pojazdów.  

  Od 4 września zostanie zniesiona również konieczność posiadania karty pojazdu. Będą to oszczędności dla kierowców. Wymiana karty lub wyrobienie nowej, w przypadku zagubienia wynosił 75,50 zł. Tego kosztu od 4 września kierowcy nie będą już ponosić.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com