33,5 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  Rok 2021 policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej zakończyli kolejną inicjatywą charytatywną

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej będą zbierać nakrętki z butelek po napojach, a środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację małej Emilki.

  Inicjatywę wsparcia leczenia chorej Emilki podjął policjant z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Jak tłumaczy, trafił w Internecie na informację o zbiórce na rzecz małej Emilki i zaangażował się w pomoc dla dziewczynki. Sprawą zainteresował związkowców z Zarządu Terenowego i Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz funkcjonariuszy zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IPA Region Rzeszów KMP w Rzeszowie. Policjanci wspólnie postanowili, że wsparcie zostanie udzielone poprzez zbieranie nakrętek z plastikowych butelek.

  Zebrane nakrętki policjanci przekażą rodzicom Emilki, którzy uzyskane środki z ich sprzedaży przeznaczą na leczenie dziecka. W celu przeprowadzenia zbiórki, związkowcy i funkcjonariusze ze stowarzyszenia IPA zakupili pojemnik w kształcie serca, do którego zbierane będą nakrętki. Serce zostało ustawione na dziedzińcu komendy miejskiej.

  źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

  Jeszcze w starym roku, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, w obecności Emilki, jej rodziców i braciszka, z udziałem przedstawicieli policyjnych organizacji i inicjatora akcji, symbolicznie zainaugurował zbiórkę wsypując do serca pierwszą partię nakrętek. Policjanci przygotowali dla dzieci jeszcze jedną niespodziankę i wręczyli im paczki wypełnione słodyczami.

  Wszyscy policjanci i pracownicy komendy, którzy zechcą wspomóc cel zbiórki, mogą wrzucać do serca nakrętki. Po jego wypełnieniu zostaną one przekazane rodzicom, a uzyskana za nie kwota pomoże w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -