17,4 C
Rzeszów
wtorek, 28 czerwca, 2022
+

  Pomoc medyczna i materialna dla bezdomnych na Placu Ofiar Getta w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na Placu Ofiar Getta w Rzeszowie odbywają się poniedziałkowe spotkania, podczas których wolontariusze oraz ratownicy medyczni służą pomocą bezdomnym. Ofiarowują im ciepły posiłek, ubrania oraz służą dobrym słowem.

  W każdy poniedziałek o godzinie 19:00 na Placu Ofiar Getta w Rzeszowie (ul. Sondeja 8) wolontariusze ze stowarzyszenia Zupełne Dobro organizują spotkania z osobami w kryzysie bezdomności.

  fot. materiały na stronie PCRM na Facebooku

  Spotkania odbywają się w miesiącach najtrudniejszych dla osób bezdomnych – gdy zmagają się z chłodem i mrozem. Częstują potrzebujących gorącą zupą, grają w piłkę, śpiewają, grają na gitarze oraz rozmawiają. Medyczną pomocą służą potrzebującym ratownicy z Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

  fot. materiały na stronie PCRM na Facebooku

  Wolontariusze zachęcają wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach. Do akcji dołączyli m.in wolontariusze ze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO. Każdy może przyjść i ofiarować jedzenie. Ważne jest również, aby ofiarować niepotrzebne ubrania, dzięki którym bezdomni mogą ogrzać się podczas niskich temperatur.

  fot. materiały na stronie PCRM na Facebooku

  – Jeśli chcesz pomóc, masz w domu niepotrzebne Ci już ciuchy czy jedzenie, zachęcamy do ofiarowania pomocy. Każda w dzisiejszych czasach jest przydatna i potrzebna

  – piszą ratownicy medyczni na swoim Facebooku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -