27,1 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Alberto Giuliani żegna się z Asseco Resovią Rzeszów. Kto zajmie jego miejsce?

  Polecamy

  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Asseco Resovia oraz Alberto Giuliani postanowili w drodze porozumienia zakończyć współpracę z dniem 27 grudnia 2021 roku. Niestety wejście w obecny sezon PlusLigi, nie było dobre w wykonaniu rzeszowian. Dlatego potrzebne są zmiany, które odmienią drużynę. Władze klubu uznały, że potrzebny jest nowy trener, który być może lepiej poukłada drużynę gwiazd.

  fot. assecoresovia.pl

  Włoski trener zaczął prowadzić Asseco Resovię 8 kwietnia 2020 roku. Zastąpił na stanowisku pierwszego trenera, swojego rodaka – Emmanuele Zaniniego. W sezonie 2020/2021, Asseco pod wodzą Giulianiego uplasowała się na 5 miejscu w tabeli, wygrywając 17 spotkań a przegrywając 9. Niestety w fazie play-off, zespół z Rzeszowa odpadł już na etapie ćwierćfinału. Wtedy lepszą drużyną okazała się Skra Bełchatów, wygrywając dwa mecze. W obecnym sezonie 2021/2022 jest dużo gorzej. Po 12. kolejkach, Asseco Resovia ma na koncie 5 zwycięstw i aż 7 porażek, zajmując 7 miejsce w tabeli. W ubiegłym sezonie, zespół zanotował 9 porażek po 26 kolejkach. Niestety wynik mówi sam za siebie. Pojawiły się problemy, z którymi najwidoczniej trener nie jest w stanie sobie poradzić. Dlatego w drodze porozumienia, zakończył współpracę z drużyną Resoviaków.

  fot. Asseco Resovia/ twitter

  Władze klubu w tym prezes Piotr Maciąg, składają trenerowi Alberto Giulianiemu podziękowania za dobrą współpracę, życząc sukcesów w dalszej karierze trenerskiej.

  Dziękujemy trenerowi Giulianiemu za jego zaangażowanie i pracę na rzecz naszego klubu. Spędziliśmy razem sporo czasu i przeżyliśmy wspólnie wiele miłych chwil, które pozostaną w mojej pamięci

  Asseco Resovia nie zaprezentowała jeszcze nowego trenera. Jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się być zatrudnienie Argentyńczyka Marcelo Mendeza, który po trzynastu  latach powróciłby do europejskiej siatkówki. Doświadczenie Mendeza miałoby pozwolić na odrobinie strat do lidera PlusLigi i walkę o dobry wynik na koniec sezonu.

  O najnowszych informacjach, będziemy informować na bieżąco. Wciąż nie wiadomo kiedy zostanie ogłoszona oficjalna decyzja o nowym trenerze. Jedno jest pewne, Alberto Giuliani nie przeprowadzi już żadnego treningu Resoviaków. Panie trenerze, dziękujemy za wszystko co zrobił Pan dla rzeszowskiej siatkówki i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -