Przełamanie Asseco Resovii w Suwałkach. Efektowna gra całego zespołu

Dawid Micał
    Dawid Micał
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl

Siatkarze Asseco Resovii pokonali na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Drużyna Alberto Giulianiego wygrała w bardzo efektownym stylu. Zawodnicy Andrzeja Kowala nie mieli żadnych szans w tym meczu. Resoviacy w końcu zagrali na miarę oczekiwań kibiców. MVP spotkania został Klemen Cebulj. To piąte zwycięstwo w tym sezonie rzeszowskiego zespołu.

Celem „Pasów” było przełamanie swojej złej passy, która trwała od dłuższego czasu. Podopieczni trenera Giulianiego solidnie zrealizowali swój cel, dając nadzieje swoim kibicom na kolejne spotkania. Bardzo dobrą grę było widać u wszystkich zawodników.

Pierwszy set był mocno wyrównany od początku. Trwała mocna wymiana ciosów z obu stron. Pozytywna energia była u jednych i u drugich, ale to Resovia pierwsza przejęła inicjatywę. Asowa zagrywka Fabiana Drzyzgi była kluczowym momentem tej partii. To dzięki niej resoviacy poczuli jeszcze mocniejszą motywację. W kolejnej akcji Drzyzga kiwnął i dał prowadzenie swojej drużynie 22:19. Końcówka seta należała do Macieja Muzaja, najpierw zaserwował dwa asy, następnie atakiem zdobył ostatni punkt. Asseco wygrała 25:21. To była bardzo widowiskowa partia, solidna siatkówka obu drużyn z przewagą dla Asseco.

Siatkarze z Rzeszowa od początku drugiego seta przejęli inicjatywę. Dobra dyspozycja duetu Maciej Muzaj – Klemen Cebulj, przyniosła dużo efektów. Fabian Drzyzga miał z czego wybierać na rozegraniu. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale Resovia była zbyt mocno rozpędzona, żeby ją zatrzymać. Różnica niemal bez przerwy oscylowała w granicach czterech, sześciu punktów. Całkowita dominacja gości. Zwycięski punkt zdobył Klemen Cebulj, który kiwnął rywala. Asseco wygrała drugiego seta 25:18 i prowadziła w spotkaniu już 2:0.

Początek trzeciej partii był dość wyrównany, gospodarze wprowadzili zmiany w ataku, dzięki czemu zyskali minimalną przewagę. Jednak kolejne akcje należały już do rzeszowian. Druga część seta to popis Macieja Muzaja oraz Sama Deroo, który zdobywał punkt za punktem. Na 19:14 efektownie zaatakował Kochanowski, ten atak był dobrym podsumowaniem całego meczu w wykonaniu siatkarzy Asseco. Trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 25:22. Prawdziwy pokaz siły zespołu Alberto Giulianiego.

Z pewnością jest to bardzo ważne zwycięstwo dla Asseco Resovii. Jednak aby mówić o zażegnaniu problemów, jest jeszcze za wcześnie. Kolejne spotkania będą mogły lepiej zweryfikować formę drużyny. Mimo wszystko, zwycięstwo w takim stylu jest powodem do radości dla kibiców. Kolejny mecz Asseco rozegra 18 grudnia z drużyną Aluron Warta w ramach 12. kolejki PlusLigi.

Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia 0:3

Sety: 21:25, 18:25, 22:25.

Ślepsk: Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Josua Tuaniga, Adrian Buchowski – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Piotr Łukasik, Kevin Klinkenberg, Paweł Filipowicz (libero), Mateusz Laskowski, Łukasz Makowski, Kevin Klinkenberg, Łukasz Rudzewicz, Przemysław Smoliński. Trener: Andrzej Kowal.

Resovia: Sam Deroo, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, Fabian Drzyzga, Jan Kozamernik – Paweł Zatorski (libero) oraz Bartłomiej Krulicki, Jakub Bucki. Trener: Alberto Giuliani.