piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Kwesta na podkarpackich cmentarzach

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej w tym roku przeprowadzi kwestę na podkarpackich cmentarzach.

  W tamtym roku kwesta na podkarpackich cmentarzach nie mogła się odbyć z powodu Covid-19 i obostrzeń wprowadzonych 1 listopada w dniu Wszystkich Świętych. To właśnie wtedy można było zazwyczaj spotkać wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami pod cmentarzami.

  Monika Głaź Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie:

  Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta wspólnie z Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje w tym roku kwestę na rzecz ubogich i bezdomnych. Niestety nie jest nam znana jeszcze liczba wolontariuszy, gdyż listy z wolontariuszami wpływają nam jeszcze ze szkół. Cieszymy się, że w kweście wspierają nas władze miasta Rzeszowa, Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego. W kwestę zaangażowanych jest około 100 szkół z całego województwa. Jeśli chodzi o cmentarze i godziny kwestowania to dwa rzeszowskie cmentarze Pobitno, Wilkowyja kwesta odbywać się będzie od godz 7:00 do 18:00, a na okolicznych cmentarzach w większości w godzinach od 8:00 do 16:00 w tym czasie będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących. 

  Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta niesie pomoc ubogim, bezdomnym i uzależnionym. Organizacja zwraca uwagę na to, w jak ciężkiej sytuacji znalazła się w tamtym roku. Na stronie możemy przeczytać:  

  W ubiegłym roku, ze względu na epidemię COVID-19 i panujące w związku z tym obostrzenia tradycyjna kwesta na cmentarzach nie odbyła się, co mocno ograniczyło nasz budżet i możliwości niesienia pomocy naszym podopiecznym. Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, otwartych i wrażliwych na los osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej o wsparcie finansowe, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich okresie pandemii

  Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zwraca uwagę, że bezdomni i ubodzy przez pandemię również znaleźli się w ciężkiej sytuacji. Nie można o nich zapomnieć. Dlatego tak ważna jest im pomoc. Można pomóc w różny sposób m.in. przez wpłaty do puszek, akcję na stronie pomagam.pl. Kliknij tutaj, aby przenieść się na ich stronę i wpłacić datek.

  Towarzystwo zwraca się więc o wsparcie:

  Nasz budżet jest bardzo ograniczony, środki które otrzymujemy z dotacji nie wystarczają na sfinansowanie wszystkich prowadzonych przez nas działań a pieniądze zbierane podczas kwesty zawsze były dla nas ratunkiem – pozwalały wesprzeć podejmowane przez nas inicjatywy

  W ostatnim czasie na Podkarpaciu Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zorganizowało również akcje Ziemiopłody. O akcji tej mogliśmy przeczytać:

  Dzięki uprzejmości i dobremu sercu okolicznych rolników zbieramy płody rolne, które zasilą nasze magazyny żywnościowe i pozwolą wzbogacić posiłki wydawane przez kuchnię albertyńską.

  Zachęcamy do wpłat dla Towarzystwa. Gdy 1 listopada będziemy na cmentarzach wesprzyjmy wpłatą, która pomoże zorganizować funkcjonowanie organizacji, która pomaga ubogim i bezdomnym w całej Polsce.

  Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst
  Foto: Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com