-3,4 C
Rzeszów
sobota, 22 stycznia, 2022
+

  AMP Futbol Stal Rzeszów może zagrać w krajowej Ekstraklasie

  Polecamy

  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W czerwcu tego roku Stal Rzeszów otworzyła pierwszą na Podkarpaciu sekcję Amp Futbolu. To pierwszy tego typu projekt w województwie. Dyscyplina stała się w ostatnim czasie bardzo popularna, głównie dzięki sukcesom polskiej kadry na międzynarodowych imprezach. Do klubu może dołączyć każdy zainteresowany, wystarczy się tylko zgłosić. Celem nowej drużyny jest gra w Amp Futbol Ekstraklasa już w nadchodzącym sezonie 2022.

  Czym jest nowa odmiana piłki nożnej?

  Amp futbol to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, uprawiana w ponad 60 krajach na całym świecie. Polacy są jedną z czołowych ekip: brązowymi medalistami mistrzostw Europy z 2017 roku, 7 ekipą mistrzostw świata z 2018 roku oraz brązowymi medalistami mistrzostw Europy z 2021 roku. W drużynie Amp futbolowej występują zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny dolnej  w przypadku zawodników z pola oraz po jednostronnej amputacji kończyny górnej w przypadku bramkarzy. Mecz rozgrywany jest w wymiarze 2×25 minut, z 10 minutami przerwy pomiędzy połowami, natomiast  kadra meczowa liczy 14 graczy.

  Mateusz Chmiel kierownik drużyny Amp Futbolu Stali Rzeszów, niedawno opowiedział m.in. o celach przyświecających powstaniu zespołu.

  Chcemy integrować i zachęcać osoby do uczestnictwa w bardzo ciekawym projekcie , który jest skierowany dla osób niepełnosprawnych, zarówno dla tych po amputacjach kończyny dolnej, jak i tych z wrodzoną niewykształconą wadą kończyny. Jesteśmy też po to, żeby ta sekcja integrowała środowisko osób niepełnosprawnych, aby dawała im szanse oraz możliwości rozwoju.

  Chmiel zapewnia, że do sekcji amp futbolu, który staje się coraz bardziej popularny po kolejnym brązowym medalu mistrzostw Europy dla naszej kadry, może się zgłosić każdy chętny. Na pierwszych zajęciach odnotowano 13 zawodników.

  Jaki jest główny cel drużyny?

  Przed zespołem ze stolicy Podkarpacia stoi teraz trudne zadanie. Skompletowanie zespołu, aby w sezonie 2022 wystartować w Amp Futbol Ekstraklasie. W tej chwili w Polsce gra pięć klubów: Wisła Kraków, TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, Legia Warszawa, Warta Poznań i Widzew Łódź.

  Głos w sprawie otwarcia nowej sekcji ampfutbolowej zabrał sam prezes Amp Futbol Polska – Mateusz Widłak.

  Bardzo się cieszę, że tak uznany i ważny na mapie Polski klub, jak Stal Rzeszów dołącza do ampfutbolowej rodziny. Wizja rozwoju i budowy wielkiego klubu, którą przedstawiły nam władze Stali, pozwala wierzyć, że również ampfutbolowa sekcja szybko się rozwinie i dołączy do naszych ogólnopolskich rozgrywek. Wielkie gratulacje dla Stali za tę decyzję.

  Drużyna szuka również sponsorów. Wesprzyjcie ten projekt i pozwólcie zawodnikom osiągnąć ich wymarzony cel, jakim jest walka o mistrzostwo kraju.

  Zgłoszenie do drużyny można wysłać mailowo na adres: amp@stalrzeszow.pl lub telefonicznie pod numerem: 791863399.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -