14,4 C
Rzeszów
poniedziałek, 16 maja, 2022
+

  Pracownia Rezonansu Magnetycznego w ZOZ nr 2 w Rzeszowie uroczyście otwarta

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj uroczyście otworzono Pracownię Rezonansu Magnetycznego w ZOZ nr 2 w Rzeszowie. Pracownia została zmodernizowana poprzez wprowadzenie nowoczesnego renozansu.

  22 października odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Rezoznasu Magnetycznego w ZOZ nr 2 w Rzeszowie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz wraz z Dyrektorem Naczelnym ZOZ Nr 2 w Rzeszowie Aleksandrem Pankiem oraz Zastępcą Dyrektora ds. Organizacyjno-Personalnych Ewą Skoczyńską. 

  fot. materiały na stronie powiatu rzeszowskiego

  We wrześniu br. w pracowni uruchomiono wysokospecjalistyczny aparat Ingenia Ambition 1,5 T X i zastąpił stary dziesięcioletni rezonans. Jego montaż trwał około sześciu tygodni, od niedawna wykonywane są na nim badania. To jedyne tej klasy urządzenie w Polsce i prawdopodobnie jedno z nielicznych w Europie.

  fot. materiały na stronie powiatu rzeszowskiego

  Ulepszanie usług zdrowotnych było i jest dla Powiatu Rzeszowskiego priorytetem. Zwłaszcza teraz, w czasie gdy sektor służby zdrowia mierzy się z bezprecedensowym wyzwaniem jakim jest pandemia Covid-19, tego rodzaju okazje potrafią przepełnić niezwykłym optymizmem

  – czytamy na stronie powiatu rzeszowskiego.

  fot. materiały na stronie powiatu rzeszowskiego
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -