środa, 17 lipca, 2024
+

  „Nowe otwarcie” w podkarpackim PSL. Nowy Prezes Zarządu Wojewódzkiego z wieloma propozycjami

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się pierwsza konferencja nowego Prezesem PSL na Podkarpaciu, którym od niedawna jest Adam Dziedzic. Podczas spotkania poruszono temat drożyzny, a przede wszystkim wzrost cen za energię, paliwa, gaz, nawozy sztuczne, które odbijają się na kondycji samorządów, rolników i portfelach mieszkańców Podkarpacia.

  Na wstępnie spotkania przybliżono przybyłym sylwetkę nowego Prezesa ZW PSL na Podkarpaciu – Adama Dziedzica, wójta gminy Świlcza, który następnie po raz pierwszy zabrał głos na konferencji.

  Nowy prezes podkreślał w przemówieniu ogromną role szerszej współpracy mieszkańców Podkarpacia z samorządowcami i potrzebę powołania komisji samorządowej do współpracy której będą zapraszani mieszkańcy regionu, samorządowcy i politycy. Zapowiedział także powołanie biura porad prawnych w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  Jako Podkarpacki PSL chcemy wejść z szerokim wachlarzem propozycji dla przedsiębiorców i rolników. Nasza komunikacja będzie opierać się zarówno o spotkania bezpośrednie jak też, o nowoczesne formy komunikacji. Chcemy wspierać mieszkańców naszego województwa we wszelkiej formie aktywności tej społecznej , jak też politycznej. PSL jako partia opozycyjna, chce być opozycją konstruktywną która chce poprawić współpracę z mieszkańcami regionu, artykułować ich potrzeby i skutecznie walczyć o nie i podawać alternatywne rozwiązania.

  – mówił Adam Dziedzic.

  fot. materiały nadesłane

  Podczas spotkania została także poruszona kwestia utworzenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w gminie Świlcza.

  Następnie Jan Tarapata – Przewodniczący Klubu PSL w Sejmiku woj. Podkarpackiego poruszył temat rosnących cen w kosztach produkcji rolnej, nawozów i ich skutków. Złożył także deklarację przedstawienia szerokiej gamy rozwiązań dla gospodarki, przedsiębiorców i rolników po krajowym XIII Kongresie PSL w Warszawie, który odbędzie się już w grudniu.

  Dla nas wybór nowego prezesa PSL na podkarpaciu to nowa nadzieja, nowa nadzieja by PSL było znowu siłą polityczną która odgrywa dużą rolę na Podkarpaciu. By było 9 radnych w Sejmiku woj. Podkarpackiego. To był wybór za prężnym, nowym przywódcą, który ma swoje doświadczenie i nie jest od nikogo uzależniony.

  – powiedział doktor Dariusz Sobieraj – radny Sejmiku woj. Podkarpackiego.    

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com