1,1 C
Rzeszów
sobota, 4 grudnia, 2021
+

  Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś podczas uroczystości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych. Uhonorowane zostały osoby zasłużone na rzecz Inspekcji Weterynaryjnej, a także pracownicy Inspekcji Handlowej oraz krwiodawcy. Otrzymały Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.

  Podczas dzisiejszego wydarzenia Pracownicy Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej otrzymali, przyznane postanowieniem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, odznaczenia państwowe. Zostali uhonorowani złotym oraz brązowymi Krzyżami Zasługi, a także złotymi i srebrnymi Medalami za działalność na rzecz ochrony zdrowia publicznego i ochrony zdrowia zwierząt. Aktu dekoracji dokonali: główny lekarz weterynarii Mirosław Welz oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  fot. materiały PUW

  – Dla mnie to szczególne święto, gdyż przypadł mi w udziale zaszczyt wręczania odznaczeń ludziom, których znam, z którymi w większości jestem po imieniu, z którymi budowałem i dalej buduję obraz podkarpackiej weterynarii. Serdecznie gratuluję odznaczonym pracownikom Inspekcji

  – mówił minister Mirosław Welz po wręczeniu odznaczeń pracownikom WIW.

  fot. materiały PUW

  Odznaczenia – złote oraz srebrne medale zasługi – z rąk wojewody podkarpackiego otrzymali także pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Rzeszowie.

  – Odznaczenia to wyraz podziękowania ze strony państwa polskiego za trud i pracę na rzecz reprezentowanych przez Państwa urzędów. Wchodzimy w okres związany z obchodami Święta Niepodległości. Dla każdego urzędnika to czas szczególny, świętując możemy podziękować za to, że kiedyś udało się niepodległość odzyskać, a dziś – poprzez pracę na jej rzecz – obraz niepodległej Polski kreować

  – tymi słowami wojewoda zwróciła się do wszystkich uhonorowanych.

  fot. materiały PUW

  Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę trafiły do 18 pracowników Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej oraz 17 pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Rzeszowie. Wręczony został także brązowy Krzyż Zasługi za działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz propagowanie idei czerwonokrzyskiej.

  fot. materiały PUW
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -