21,4 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Wyróżnienie dla pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzymali wyróżnienie od Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych Gaudeamus 2021 za dwa tomy serii „Podkarpackie Literackie” (Wirydarz staropolski i oświeceniowyVaria: od romantyzmu ku współczesności)

  Tomy powstały pod redakcją naukową :  Grzegorza Trościńskiego, Jolanty Kowal, Marka Nalepy, Romana Magrysia, Anny Janickiej, Janusza Pasterskiego i Kazimierza Maciąga. Warto zaznaczyć, że do konkursu zostało zgłoszonych 89 tytułów z całej Polski. Nagroda przyznawana jest tym książkom, które zdaniem jury są najbardziej wartościowe naukowo i dydaktycznie.

  „Podkarpacie Literackie” to zbiór 80 artykułów badaczy z całej Polski, którzy reprezentują różne dziedziny naukowe: historię, literaturę, krytykę literacką, kulturoznawstwo, muzealnictwo. Monografia poświęcona jest pisarzom Rzeszowszczyzny.

  Książka ta porządkuje chronologicznie bogaty materiał źródłowy, który obejmuje 550 lat, począwszy od Pawła z Krosna po autorów współczesnych. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu monografia poświęcona pisarzom związanym z Podkarpaciem.

  Foto: Robert Szary

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -