15 C
Rzeszów
wtorek, 19 października, 2021
+

  NZS UR zaprasza do udziału w akcji „WAMIPRIADA – studenckie honorowe krwiodawstwo”

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  WAMPIRIADA to cykliczna, ogólnopolska akcja, skierowana głównie do studentów i pracowników uczelni. Projekt ten odpowiada na nieustający niedobór krwi, która niejednokrotnie ratuje ludzkie życie. W tym roku, w Rzeszowie odbędzie się już dwunasta edycja WAMPIRIADY. Akcja honorowego krwiodawstwa jest organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

  W poprzednich akcjach WAMPIRIADY zarejestrowano ponad 1200 osób. Najbliższa, jesienna edycja, będzie trwała przez 2 dni. Dodatkowo w ramach akcji na wydarzeniu pojawi się zaprzyjaźniona Pani Dietetyk, Izabela Nowicka, która chętnie odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości przyszłych dawców krwi.

  fot. plakat wydarzenia

  Chcemy uświadomić, jak wiele dla ciężko chorych i rannych w wypadkach, znaczy każda kropla krwi. Dzięki akcji możemy propagować postawę obywatelską wśród studentów Rzeszowskich uczelni

  -mówi Monika Borek, koordynatorka WAMPIRIADY

  Pomimo ogromnego postępu medycyny, jak dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Jedynym jej źródłem są ludzie, którzy oddając krew ratują życie i sprawiają, że dzięki Ich decyzji Ktoś będzie mógł obchodzić kolejne urodziny, przeżyć kolejne wakacje…

  Na wszystkich, odważnych krwiodawców czeka wiele upominków i gadżetów!

  WAMPIRIADA odbędzie się w dwóch terminach:

  • 11.10.2021r., od 10:00 do 13:00, na Placu przy Kinie Helios, Al. Powstańców Warszawy 14 (obok kampusu PRz)
  • 25.10.2021r., od 8:00 do 13:00, w kampusie Uniwersytetu Rzeszowskiego, Al. Rejtana 16c (parking między budynkami A0 i A1)

  Krew potrzebna jest codziennie, więc nie przechodź obojętnie obok tej akcji. Jeśli tylko możesz – POMÓŻ, bo warto!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -