14,4 C
Rzeszów
wtorek, 19 października, 2021
+

  Akcja oddawania szpiku na rzeszowskich uczelniach? Trwa kampania rekrutacyjna dla studenckich liderów projektu HELPERS GENERATION

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zbliża się kolejna, 13. odsłona projektu studenckiego Fundacji DKMS. HELPERS’ GENERATION to studencka społeczność z całej Polski zjednoczona wokół idei dawstwa szpiku i misji pomocy chorym na nowotwory krwi. Trwa rekrutacja do studenckich liderów, którzy mogą zainicjować akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na swojej uczelni. Czy studenci z Rzeszowa wyrażą chęć uczestnictwa w kampanii?

  We wszystkich poprzednich edycjach na 1 325 akcjach zorganizowanych na uczelniach w całej Polsce zarejestrowało się 130 805 potencjalnych dawców szpiku. Jest to ogromne osiągnięcie, tym bardziej, że nawet pandemia nie zdołała powstrzymać studenckich działań. A co jest największym sukcesem całego projektu? Fakt, że już 1 042 zarejestrowane przez „HELPERSÓW” osoby podarowały cząstkę siebie Pacjentom chorym na nowotwory krwi, dając im tym samym drugą szansę na życie.

  W ostatniej edycji w projekcie wzięły udział 52 uczelnie wyższe, z których wyłoniło się 91 liderów.

  – Liczymy, że w tej odsłonie chętnych będzie jeszcze więcej. Niektórzy kilkukrotnie brali już udział w projekcie organizując akcje na swoich uczelniach, co świadczy o tym, że działanie z na rzecz chorych na nowotwory krwi angażuje bez reszty

  – mówi Alicja Cichońska, koordynatorka projektu.

  fot. materiały prasowe

  O tym, że udział w HELPERS’ GENERATION jest czymś wyjątkowym przekonuje również Karolina Tatomir, która była studencką liderką w 12 edycji:

  – Działam też aktywnie w innych organizacjach, które są ściśle związane z moim kierunkiem i hobby, jednak wiedziałam, że znajdę czas również na HELPERS’ GENERATION, ponieważ trudno o inny projekt, który dawałby takie poczucie spełnienia

  – podkreśla.

  Żeby dołączyć do grona studenckich liderów wystarczy wejść na stronę poświęconą projektowi: https://www.dkms.pl/uczelnia-wyzsza, wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i czekać na kontakt ze strony koordynatora Fundacji DKMS. Dla zrekrutowanych liderów odbędzie się dedykowane szkolenie, na którym zyskają niezbędną wiedzę na temat dawstwa szpiku, ale także z prowadzenia skutecznych działań promocyjnych i komunikacyjnych by z sukcesem przeprowadzić akcje na swoich uczelniach.

  Udział w projekcie oprócz pomocy chorym na nowotwory krwi niesie ze sobą wiele dodatkowych wartości. Studencki lider nabywa i rozwija konkretne umiejętności, które są cenione przez przyszłych pracodawców takie jak: koordynacja projektu, organizacja i promocja wydarzenia, umiejętność współpracy i zarządzania zespołem wolontariuszy. Po zakończeniu projektu każdy studencki lider otrzymuje referencje, które potwierdzają jego umiejętności. Uczestnictwo daje także możliwość zawarcia nowych, ciekawych znajomości.

  źródło: materiały prasowe

  – Na pewno łączy Nas cel, którym jest życie drugiego człowieka, a to, że każdy ma inne zainteresowania to nie jest istotne. Dzięki temu możemy się bardziej ze sobą poznać i zaprzyjaźnić

  – mówi Karol Nowakowski student KULu, lider HELPERS’ GENERATION.

  Pomimo, że to 13 edycja projektu HELPERS’ GENERATION to na pewno nie będzie pechowa. Po raz pierwszy najlepsi liderzy projektu będą mieli możliwość wygrania szkolenia w EY Academy of Business oraz już po raz kolejny powalczyć o 6- tygodniowy, płatny staż w Fundacji DKMS.

  Więcej informacji o Fundacji DKMS: www.dkms.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -