0,4 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Niedzielny rzeszowski Rynek pełen atrakcji. Zakończył się Dzień Serca w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W minioną niedzielę w Rzeszowie odbył się Dzień Serca. Na Rynku odbyło się mnóstwo atrakcji m.in. występy, pokazy, stoiska oraz finałowy koncert Freeborn Brothers.

  Zakończyła się 21 edycja Dnia Serca, organizowanego w Rzeszowie z inicjatywy Podkarpackiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Centrum Medycznego MEDYK oraz Fundacji Medyk dla Zdrowia. Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia.

  fot. Kurier Rzeszowski
  fot. Kurier Rzeszowski

  Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14:30. Wśród wielu atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Odbyło się m.in. show rowerowe z Krystianem Herbą, występy artystów z Centrum Sztuki Wokalnej, pokazy sztuk walki oraz taneczne i aktrobatyczne. Można było spróbować zupy myśliwskiej z dzika, a najmłodsi mieli okazję upiec pierniczki podczas warsztatów gastronomicznych.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Na specjalnie przygotowanych stoiskach można było porozmawiać z dietetykiem, a także dowiedzieć się więcej na temat edukacji i profilaktyki dla osób 40+. Można było nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, a także oddać krew w krwiobusie. Czekała również strefa relaksu dla rodzica i aktywności dla dziecka oraz wyjątkowa fotobudka.

  fot. Kurier Rzeszowski

  – Bardzo ważne żebyśmy pamiętali przy całej tej pandemii, kiedy taki jeden drobny wirus tak dużo zamieszał w świecie (…) żebyśmy pamiętali, że nie tylko COVID jest, tylko w tym czasie również inne choroby, w tym układu krążenia, w tym serca są, rozwijają się i w tym czasie trzeba zapobiegać, żeby ich nie było i również trzeba wcześniej wykrywać i skutecznie leczyć

  – mówił podczas wydarzenia prezes Centrum Medycznego Medyk Stanisław Mazur.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Na zakończenie wydarzenia odbył się koncert zespołu Freeborn Brothers.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -