niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Już w najbliższy weekend odbędzie się piąta runda TCR Eastern Europe, podczas której na torze zobaczymy mieszkańca Rzeszowa

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższy weekend podczas piątej rundy TCR Eastern Europe na torze będzie można podziwiać Bartosza Groszka. Areną zmagań będzie zlokalizowany niedaleko Bratysławy Slovakia Ring, gdzie kierowca z Rzeszowa w tym sezonie miał już okazję wygrywać.

  Bartosz Groszek ma za sobą dwa fantastyczne starty w TCR Eastern Europe. W czerwcu odniósł swoją pierwszą wygraną w serii podczas rundy w Poznaniu, natomiast niespełna miesiąc temu dwukrotnie stawał na podium w Chorwacji. Na Slovakia Ringu kierowca rywalizował w ramach cyklu ESET Cup Series i odniósł zwycięstwo w godzinnym wyścigu wytrzymałościowym. 

  Tor pod Bratysławą charakteryzuje się bardzo szybkimi zakrętami, w których niezwykle ważna jest precyzja prowadzenia samochodu przy wysokich prędkościach.  Rzeszowianin doskonale odnajduje się w takich warunkach, czego potwierdzeniem jest majowe zwycięstwo. W nadchodzący weekend zobaczymy go za kierownicą takiego samego auta i z tą samą ekipą – Hornak Aditis – która przygotowywała jego samochód w drodze po niedawne sukcesy.

  źródło: materiały nadesłane

  Weekend na Słowacji rozpocznie się w piątek, kiedy o godzinie 15:45 zawodnicy wyjadą na tor podczas treningu. Na sobotę zaplanowano kwalifikacje oraz pierwszy wyścig, którego start przewidziano na 14:10. Weekend zwieńczy niedzielna rywalizacja koło w koło, a światła na prostej startowej zgasną o 12:35. 

  Mam bardzo dobre wspomnienia ze Slovakia Ringu i mam nadzieję, że w ten weekend uda nam się dopisać do tego kilka kolejnych. Do stawki ma dołączyć kilku mocnych rywali, więc na pewno nie będzie łatwo. Jak zawsze stawiam przed sobą najwyższe cele i dam z siebie wszystko, aby je zrealizować. Miesiąc temu w Chorwacji pokazaliśmy, że możemy walczyć w ścisłej czołówce serii i nie zamierzamy odpuszczać. 

  – powiedział Bartek przed weekendem na Słowacji. 

  Trzymamy kciuki!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com