poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Bogate święto kultury łowieckiej pod patronatem Wiceministra Marcina Warchoła

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, 8 sierpnia, w Nisku po raz czwarty odbył się Festiwal Kultury Łowieckiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz Wiceminister Klimatu i Środowiska Edward Siarka.

  Festiwal jak co roku organizowany był przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka , NCK Nisko oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu. W wydarzeniu wzięły uczestniczyły Koła Łowieckie z Podkarpacia oraz Nadleśnictwa Rudnik i Nowa Dęba.

  Był to dla mnie wielki zaszczyt , że wspólnie z Wiceministrem Edwardem Siarką mogłem objąć patronat honorowy nad uroczystością , która przybliża mieszkańcom kultywowanie przez leśników i myśliwych tradycji łowieckich.

  – napisał dr hab. Marcin Warchoł na swoich mediach społecznościowych.

  źródło: FB Marcin Warchoł

  Uczestnicy Festiwalu mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji takich jak m.in. obejrzenie prezentacji stoisk kół łowieckich, przedmiotów kolekcjonerskich, wydawnictw literackich. Wielu widzów przyciągnęły pokazy psów myśliwskich i łucznictwa, a także prezentacja umiejętności wabiarzy i sygnalistów „Raróg”, którzy stworzyli niesamowity spektakl przyrody, jakim jest rykowisko.

  Podczas Festiwalu można było również zdegustować potrawy z dziczyzny i tradycyjne wyroby takie jak sery, czy ciasta przygotowane przez Koła Gospodyń z Bielińca, Bukowiny, Kłyżowa, Goliszowca i Łychowa Szlacheckiego.

  Ponadto miejsce miały liczne koncerty, wystąpił m.in. Zespół Pieśni i Tańca Racławice i Jazz Band z Niżańskiego Centrum Kultury, a także Robert Kasprzycki z zespołem. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com