21,6 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Zamknięcie ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Prezydent Konrad Fijołek podczas konferencji podsumowującej 30 dni prezydentury zapowiedział testowe zamknięcie na miesiąc ul. Jagiellońskiej.

  Ulica (od 1 sierpnia) będzie zamknięta od skrzyżowania z ul. Zygmuntowską do ul. 3 Maja, która jest deptakiem.

  Ulica Jagiellońska jest ulicą, którą cześć mieszkańców Rzeszowa od dawna typuje jako jedną z tych, które powinny być wyłączone z ruchu samochodów lub na których taki ruch powinien być ograniczony. Zmniejszy to poziom hałasu, ilość spalin oraz zwiększy bezpieczeństwo pieszych, którzy z racji na położenie ulicy są znacznym uczestnikiem ruchu w tym rejonie. Szczególnie należy zwrócić uwagę na fakt, że bardzo duża ilość kierowców dojeżdżając do ul. 3 Maja zawraca na deptaku robiąc sobie rondo i jeździ pomiędzy pieszymi, co stwarza dla nich zagrożenie. Nagminne jest też parkowanie za zakazem wjazdu na 3 Maja już na terenie deptaku.

  Ulica Jagiellońska jest ładną ulicą i jej zamknięcie oraz ustawienie ławek i dodatkowej zieleni ma odsłonić jej urok i stworzyć dodatkowe miejsce do odpoczynku dla mieszkańców oraz turystów. Prezydent stawia na oddawanie miasta ludziom, a nie samochodom. Materiał wideo z konferencji można zobaczyć tutaj

  Miasto już szuka rozwiązań i miejsc parkingowych dla mieszkańców i firm znajdujących się przy ulicy w zastępstwie obecnych.

  Prezydent zaprasza mieszkańców miasta, ale szczególnie ulicy Jagiellońskiej oraz przedsiębiorców prowadzących tam swoje firmy do rozmów o rozwiązaniach utrudnień, które pojawią się dla nich w związku z wyłączeniem ulicy z ruchu.

  Konrad Fijołek zapowiedział też spacer po Rzeszowie na wzór ostatniego – sobotniego przejazdu rowerami. Przejazd miał na celu sprawdzenie części infrastruktury rowerowej oraz problemów, na które napotykają rowerzyści w celu ich wyeliminowania. Krótką relację wideo można zobaczyć w materiale wideo. O terminie spaceru z Prezydentem po mieście poinformujemy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -