-3,3 C
Rzeszów
sobota, 22 stycznia, 2022
+

  Festiwal Tony vol. 2 już 30-31 lipca w Rzeszowie: 10 zespołów na dwóch scenach, nostalgiczny vibe lat 90. i kameralna atmosfera

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pierwsza edycja demo organizowanego przez Estradę Rzeszowską festiwalu Tony odbyła się w 2020 i mimo pandemicznych warunków cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku 30-31 lipca na dwóch scenach w rzeszowskim BWA zagrają między innymi Mery Spolsky, PRO8L3M, Król, Kasia Lins i Kaśka Sochacka.

  Różne gatunki muzyczne, niszowi i zarazem popularni wykonawcy, niebanalna atmosfera, klimat rodem z lat 90., a przy tym powiem świeżości. Tak można opisać rzeszowski Festiwal Tony. Na festiwalowych scenach w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie stają artyści, którzy poruszają się poza utartymi szlakami muzycznymi, w swojej twórczości eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi, a przy tym mają spore grono wiernych fanów. Tony to dobra zabawa i okazja do poznania nowych twórców na polskiej scenie muzycznej.

  fot. materiały prasowe

  Festiwal poprzedzi before w postaci autobusu z DJ-em, który 24 lipca będzie jeździł ulicami miasta: https://www.facebook.com/events/824685161752658?ref=newsfeed.

  30 lipca zagrają:

  Kaśka Sochacka – drobna blondynka z zachrypniętym głosem, jedna z najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce

  fot. materiały prasowe

  Mery Spolsky – na swoim koncie ma już dwa albumy „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky”, trzy nominacje do Fryderyków, kilka wyprzedanych tras koncertowych, miliony odtworzeń na YouTube i serwisach streamingowych. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji.

  Król – jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

  Janka – duet producentów. Ich styl to „modern vintage”, bo wyciśnięta na modularach, analogach i nietypowym samplingu muzyka, utopiona jest w delayach i reverbach. Nie jest to jednak kopia elektroniki z końca lat 90-tych – tu nic nie jest typowe i oczywiste – styl i brzmienie JANKI jest nie do podrobienia.

  fot. materiały prasowe

  UNDEFY – niezależny krakowski projekt muzyczny łączący elementy elektroniki, rocka progresywnego i muzyki alternatywnej.

  31 lipca natomiast w Rzeszowie zagrają:

  Kasia Lins – wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój.

  PRO8L3M – Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków – od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.

  fot. materiały prasowe

  RYSY – warszawski duet RYSY tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii.

  THE VERY POLISH CUT-OUTS – od ponad 10 lat label THE VERY POLISH CUT-OUTS, niestrudzenie i z sukcesem prowadzony przez Zambona, wydobywa i promuje muzyczne perły wygrzebane z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej, na którą składają się przykurzone oryginalne nagrania z minionych lat, wszelakiej maści edity i remixy z przepastnego katalogu wytwórni (i nie tylko) oraz współczesna muzyka taneczna disco i house, produkowana przez rodzimych twórców.

  fot. materiały prasowe

  Pejzaż – nagrywa w wytwórni The Very Polish Cut-Outs. Zadebiutował albumem 'Ostatni Dzień Lata’. Współtworzył duet Ptaki. Perły wyłowione z głębin morza przeszłości i parkietowy potencjał – tak można podsumować jego rytmy.

  Więcej informacji o Festiwalu Tony vol. 2 w Rzeszowie, artystach i biletach można znaleźć na stronie http://festiwaltony.pl/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -