czwartek, 1 czerwca, 2023
+

  Małżeństwo zginęło w tragicznym wypadku w Stalowej Woli. Trwa zbiórka dla osieroconych dzieci

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kilka dni temu w Stalowej Woli doszło do tragicznego wypadku, w którym z winy nietrzeźwego kierowcy zginęło małżeństwo. Fundacja Z Serca Dla Serca zorganizowała zbiórkę finansową na pomoc trójce osieroconych dzieci.

  Kilka dni temu (3 lipca) około godziny 14:15 w Stalowej Woli miał miejsce tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego kierujący samochodem: 37-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna zginęli na miejscu.

  W samochodzie podróżował również ich trzyletni syn, który nie odniósł poważnych obrażeń. Trafił jednak do szpitala na profilaktyczne badania.

  Młode małżeństwo osierociło troje dzieci, które przebywają obecnie pod opieką najbliższej rodziny.

  fot. materiały na stronie zbiórki

  Sprawca wypadku, kierowca audi S7, był pod wpływem alkoholu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym sprawcy wypadku może grozić mu do 8 lat więzienia. Mężczyzna został ranny i obecnie w stanie stabilnym przebywa w szpitalu. Kiedy tylko lekarze wyrażą zgodę, prokuratura rozpocznie czynności z jego udziałem. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Stracił je w kwietniu tego roku.

  W związku z tą dramatyczną sytuacją, Fundacja Z Serca Dla Serca postanowiła zorganizować zbiórkę finansową, z której dochód w całości zostanie przekazany osieroconym dzieciom oraz ich najbliższej rodzinie.

  Kochani! Organizujemy zbiórkę, aby pomóc osieroconym dzieciom, którzy w wypadku samochodowym stracili oboje rodziców.⠀Pomożemy im wspólnie!⠀Bo życie tych dzieci całkowicie się zmieniło, w ciągu kilku sekund…⠀Łzy napływają do oczu i w gardle ściska gdy o tym myślimy… Wesprzyjmy ich wspólnie, razem możemy wszystko!

  – czytamy na stronie fundacji na Facebooku.

  Wczoraj wieczorem fundacja poinformowała, że blisko 11 godzin od uruchomienia zbiórki udało się zebrać aż 196 568 złotych, a kwota wciąż rośnie. Obecnie darczyńcy przekazali 400 438 zł z planowanych 500 000 zł. Zbiórkę można wesprzeć pod tym adresem: https://zrzutka.pl/wypadekstalowawola.

  fot. materiały na stronie zbiórki

  W sprawie tragicznego wypadku działania podjął również Marcin Warchoł – wiceminister sprawiedliwości pełnomocnik rządu ds. praw człowieka:

  – Wystąpiłem do prokuratora generalnego o nadzór i surowe potraktowanie sprawcy wczorajszej tragedii drogowej pod Stalową Wolą

  – poinformował za pomocą Twittera.

  źródło: Twitter

  Zachęcamy do udziału w zbiórce!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com