czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Startuje konkurs na Podcast Roku upamiętniający redaktora Polskiego Radia Rzeszów – Janusza Majkę

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Konkurs imienia redaktora Janusza Majki na Podcast Roku” to pierwsza tego typu ogólnopolska inicjatywa promująca przekaz różnych form dźwiękowych. Konkurs jest formą upamiętnienia redaktora Majki, zmarłego w lutym tego roku z powodu COVID – 19.

  Konkurs umożliwi wyselekcjonowanie najlepszych i najbardziej wartościowych prac twórców przedstawiających w interesujący sposób tematy związane między innymi ze sprawami społecznymi, zdrowotnymi, religijnymi, międzynarodowymi, podróżniczymi, motoryzacyjno-sportowymi. Tymi tematami przez 40 lat pracy w Polskim Radiu w Rzeszowie zajmował się Janusz Majka – dziennikarz i pasjonat radia. Konkurs jest formą jego upamiętnienia.

  – Tato był wychowawcą i promotorem wielu młodych talentów radiowych. Pracował nad połączeniem doświadczenia radiowego z nowymi cyfrowymi formami medialnymi, które stają się dostępne dla współczesnych twórców. Konkurs jego pamięci będzie promować jakość i różnorodność form dźwiękowych oraz szacunek dla Słuchacza

   – podkreśla Tomasz Majka, syn radiowca i jeden z inicjatorów Konkursu.

  źródło: materiały prasowe

  Konkurs ma formułę otwartą, a udział nie jest ograniczony wiekowo. Oprócz regularnych nagród dla profesjonalnych twórców podcastów oraz nagród dla debiutantów, organizatorzy planują przyznanie specjalnego wyróżnienia dla najlepszego podcastu stworzonego przez uczniów szkół średnich. Jednym z partnerów Konkursu jest Fundacja Pomocy Szkole im. ks. Stanisława Konarskiego I LO w Rzeszowie, którego absolwentem był Janusz Majka.

  Dyrektor szkoły Piotr Wanat podkreśla, że Janusz Majka żył sprawami szkoły i zawsze służył jej bezinteresowną pomocą:

  – Przez wiele lat pracował na rzecz Fundacji i kierował Klubem Absolwenta I LO w Rzeszowie. Zapisał się w pamięci naszej społeczności jako profesjonalny radiowiec, serdeczny i dobry człowiek

   – wspomina Piotr Wanat.

  Zgłoszenie twórców podcastów będą przyjmowane od 1 września. Wręczenie nagród na uroczystej gali w Rzeszowie odbędzie się w listopadzie.

  Konkurs im. redaktora Janusza Majki na Podcast Roku wspierają pierwsi mecenasi: Lancerto – marka specjalizująca się w projektowaniu sprzedaży odzieży eleganckiej i smart casual z segmentu premium oraz BISPOL – innowacyjny producent świec, który eksportuje towary do ponad 40 państw świata. Partnerem konkursu jest Radio 357 – posiadające własną platformę podcastową „Twoje 357”, Patronite.pl, który wspiera pasję i talent Twórców oraz Instytut Zamenhofa – pierwszy medialny think tank w Europie Środkowo – Wschodniej. Za obsługę PR Konkursu odpowiada międzynarodowa agencja Molecule Group, a za obsługę prawną kancelaria BWW.

  Patronat honorowy nad konkursem objęły wszystkie największe podkarpackie uczelnie wyższe, z którymi współpracował Janusz Majka: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

  Więcej informacji na www.podcastroku.pl

  Kontakt: Tomasz Majka +48 733 899 896; 

  E-mail: kontakt@podcastroku.pl

  Podcast to szansa na spotkanie szacunku dla tematu i słuchacza z możliwościami jakie dają media cyfrowe. To także forma dostarczania przestrzeni i czasu dla treści, na które brak miejsca w tradycyjnych mediach. Treści „premium”. Podcast coraz częściej kojarzony jest z markami, bo to także „format-nośnik” reklamowyi nowe narzędzie dla biznesu, dla którego atrakcyjne jest to, że może być adresowany do wyselekcjonowanych, lojalnych grup słuchaczy o określonych zainteresowaniach i statusie (także materialnym). 

  W podcaście, profesjonalna organizacji treści dla słuchaczy przenosi granice dziennikarstwa z tradycyjnych redakcji, czyni je dostępnymi niemal dla każdego. I odwrotnie: w przestrzeni medialnej słuchacz staje się bardzo selektywny i wymaga dla siebie najwyższej uwagi i jakości. Bo Internet zdaje się promować twórców, którzy powierzony im czas i uwagę słuchacza zagospodarują na tyle efektywnie i ciekawie, żeby zbudować wokół siebie i swojego podcastu wierną społeczność.

  Tym zjawiskiem interesował się Redaktor Janusz Majka, wychowawca wielu młodych radiowców. Inicjatorzy Konkursu Podcast Roku, rodzina i przyjaciele-dziennikarze, chcą go upamiętnić oraz pokazać najciekawszych twórców i trendy podcastowe w Polsce.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com