20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Radny powiatu rzeszowskiego Wiesław Dudek został uhonorowany przez prezydenta RP

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Radny Powiatu Rzeszowskiego Wiesław Dudek został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę „Brązowym Krzyżem Zasługi” za swoją działalność w samorządzie na rzecz mieszkańców naszego regionu.

  Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się w dniu 29.06.2021 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni. W imieniu Prezydenta RP Brązowy Krzyż Zasługi wręczyła Małgorzata Jarosińska Jedynak Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, asystowała jej Jolanta Sawicka Wicewojewoda Podkarpacki. Był też obecny Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski oraz samorządowcy gminy Lubenia.

  – Cieszę się, że moja praca na rzecz społeczności gminnej i powiatowej, a także działalność charytatywna zostały docenione. Nikt z nas samorządowców nie robi tego dla zaszczytów. Robimy to z potrzeby serca, aby mieszkańcy czuli, że mają w nas oparcie.  Tak zostaliśmy wychowani w naszych domach, szkołach i w naszych środowiskach. Jako samorządowiec mogę zapewnić, że nadal będę działał na rzecz społeczności lokalnej bez względu na pełnione funkcje, bo tego oczekują mieszkańcy. Kto raz  poczuł satysfakcję z pracy dla innych to będzie tę pracę kontynuował. Ze swojej strony chciałem podziękować inicjatorom złożenia wniosku o moje odznaczenie i pozostałych samorządowców z gminy Lubenia, ponieważ dostrzegli oni i docenili naszą pracę i zaangażowanie na rzecz poprawy życia, bezpieczeństwa i pomocy potrzebującym mieszkańcom. Podziękowania składam również na ręce Pana Prezydenta Rzeczypospolitej, który zaakceptował złożone wnioski i odznaczył nas wysokimi odznaczeniami państwowymi 

  – mówił radny Dudek.

  źródło: materiały Starostwa Powiatowego

  Oprócz radnego Wiesława Dudka podobne odznaczenia otrzymało jeszcze pięciu samorządowców z Gminy Lubenia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -