20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska już w najbliższą niedzielę

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Najbliższa niedziela – 20 czerwca będzie w Rzeszowie świętem biegów. Odbędą się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska. Chętni wciąż mogą się jeszcze zapisywać.

  Start i meta biegów będą zlokalizowane obok sceny na Bulwarach, podobnie jak w poprzedniej edycji półmaratonu w 2020 r. Trasa biegu została wyznaczona wzdłuż Wisłoka od okolic sceny do końca ścieżki pieszo-rowerowej w okolicach ulicy Jarowej następnie powrót aż do okolic dawnego parku linowego na Olszynkach.

  Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami sanitarnymi i rozporządzeniem Rady Ministrów biegi będą odbywały się w grupach (seriach) po 250 osób, startujących co 30 min. Do limitu uczestników jednej grupy nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

  Uczestnicy półmaratonu na rzeszowskich Bulwarach pokonają dwie pętle o długości 10,548 km. Start pierwszej serii biegu odbędzie się o godzinie 7, kolejna grupa o godzinie 7.30 i o 8. Wszystkie sztafety półmaratońskie wystartują w serii o godzinie 7.30.

  Biuro zawodów będzie zlokalizowane w hali Podpromie. Podczas odbierania pakietów startowych każda w pełni zaszczepiona osoba powinna posiadać przy sobie odpowiednie zaświadczenie.

  Obecnie na liście startowej jest ok. 700 zawodników, którzy wystartują w półmaratonie oraz około 40 czteroosobowych sztafet. Można będzie się jeszcze zapisać w biurze zawodów w dniu 19 czerwca od 15 do 18 lub w dniu zawodów od godziny 6 rano.

  Gościem specjalnym 14.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będzie Sebastian Chmara – Mistrz Świata w Siedmioboju Lekkoatletycznym, obecnie komentator sportowy. Podobnie jak w poprzednich edycjach rzeszowskich biegów tak i teraz będzie zorganizowana akcja charytatywna „Biegnę dla…”. Tym razem uczestnicy pobiegną dla 3-letniej Juli, która boryka się z poważną wadą słuchu. Organizatorzy zachęcają wszystkich biegaczy do wzięcia udziału w tej akcji.

  W ubiegłym roku 13.PKO Półmaraton wygrał Kamil Walczyk z czasem 1:08.33, natomiast najlepszą kobietą została Katarzyna Kokoszka z wynikiem 1:31.05 Szczegóły można poznać tutaj: http://runrzeszow.pl/.

  Nagrody w Półmaratonie:

  Nagrody finansowe w kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn:

  Miejsce I – 1000 zł           

  Miejsce II – 800 zł          

  Miejsce III –600 zł          

  Miejsce IV – 500 zł         

  Miejsce V –  400 zł         

  Nagrody finansowe w kategorii Polak/Polka dla kobiet i mężczyzn:

  Miejsce I – 1000 zł           

  Miejsce II – 800 zł          

  Miejsce III –600 zł          

  Dodatkowo będzie prowadzona klasyfikacja dla najlepszego rzeszowianina i rzeszowianki oraz klasyfikacja w kategoriach wiekowych

  Kategorie:

  K.M. – 20 (18-29 lat)

  K.M. – 30 (30-39 lat)

  K.M. – 40 (40-49 lat)

  K.M. – 50 (50-59 lat)

  K.M. – 60 (60 i starsi)

  Nagrody w Sztafecie Półmaratońskiej Kat. Kobiet oraz w  Kat. Mężczyzn

  Miejsce: I – 800 zł

  Miejsce: II – 600 zł

  Miejsce: III – 400 zł

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -