środa, 7 czerwca, 2023
+

  Marcin Warchoł chce m.in. PCLA, nowego Domu Kultury, lodowiska, żłobka i wiaduktu dla os. Króla Augusta

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na stadionie Resovii odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła, poświęcona prezentacji programu dla Osiedla Króla Stanisława Augusta. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Rady Osiedla.

  Na wstępie głos zabrał Przewodniczący Rady Osiedla, który przedstawił potrzeby mieszkańców os. Króla Stanisława Augusta.

  Jako Rada Osiedla jesteśmy za tym, aby na naszym osiedlu powstało Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne, dlatego chcemy, aby każdy z kandydatów, z którym prowadzimy rozmowę został tym zainteresowany i zobowiązał się do tego, aby to Centrum powstało.

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Marcin Warchoł zobowiązał się do realizacji następujących potrzeb:

  • Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki,
  • Dom Kultury,
  • wiadukt na ulicy Wyspiańskiego,
  • lodowisko,
  • żłobek,
  • Park & Ride z garażami.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Jak podkreślił kandydat, od kilku lat aktywnie zabiega o budowę nowego stadionu PCLA przy ulicy Wyspiańskiego, m.in. poprzez spotkania z wicepremierem Piotrem Glińskim, który zadeklarował wsparcie finansowe dla budowy tego obiektu.

  Resovia zasługuje na piękny stadion, piłkarze i lekkoatleci zasługują na taki obiekt. Jestem także otwarty na wnioski mieszkańców w zakresie zagospodarowania przyległej do stadionu działki, która w sposób naturalny nadaje się na cele sportowo-rekreacyjne i powinien ten temat wrócić pod obrady Rady miasta.

  – mówił Marcin Warchoł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Kandydat zapewnił także, że będzie intensywnie zabiegał o budowę wiaduktu na ul. Wyspiańskiego, który jest bardzo potrzebny. Zaznaczył, że będzie starał się w rozmowach z wojskiem o współpracę w temacie budowy wiaduktu wraz z poszerzeniem ulicy, co jest postrzegane przez mieszkańców Osiedla jako jedna z najważniejszych inwestycji.

  Z kolei wspierający kandydata w wyborach Maciej Masłowski podkreślił, że cieszy się z tej konferencji, ponieważ Osiedle to jest mu bardzo bliskie, z racji mieszkania na nich 11 lat. Zapewnił, że w przypadku wygranej Marcina Warchoła zostanie zbudowany żłobek, którego dziś na Osiedlu nie ma.

  Zarówno Osiedle Króla Augusta, jak i sąsiedzkie Osiedle Kmity, nie mają żłobka. To duże wyzwanie i potrzebna inwestycja. 

  – podkreślił .

  fot. Kurier Rzeszowski

  Mówił także o garażach przy ulicy Witosa, co do których powstało już wiele planów.

  Właściciele otwarcie mówią, że nie chcą rekompensaty, chcą garaż, za garaż. W związku z tym wychodzimy z taką propozycją, żeby na miejscu Targowiska przy ul. Wyspiańskiego powstały zarówno garaże dla właścicieli jak i miejsca parkingowe. To świetne miejsce na Park&Ride, czyli zostawienia auta i korzystania z kolei miejskiej.

  – tłumaczył.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com