wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  W Jasionce powstanie nowoczesna baza techniczna obsługująca szerokokadłubowe samoloty

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w pierwszym kwartale przyszłego roku w Jasionce rozpocznie się budowa najnowocześniejszej w tej części Europy bazy technicznej obsługującej samoloty szerokokadłubowe. Inwestor, Spółka LOT Aircraft Maintenance Services należąca do Polskiej Grupy Lotniczej, w ciągu najbliższych kilku miesięcy wyłoni generalnego wykonawcę nowego hangaru, płyty przedhangarowej i zaplecza technicznego.

  archiwum: Rzeszów International Airport

  „Współpraca ze szkołami technicznymi w naszym regionie to modelowy przykład społecznego zaangażowania firmy jeszcze przed rozpoczęciem działalności biznesowej. Cieszę się, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele mają szansę podnosić swoje praktyczne umiejętności i zdobywać fachową wiedzę, przekazywaną przez specjalistów z LOTAMS. Tego rodzaju inicjatywy nie tylko podnoszą poziom kształcenia, ale przede wszystkim ułatwiają młodym ludziom wejście na rynek pracy”

  -powiedziała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

  Pierwsze samoloty mają trafić do serwisu w połowie 2023 roku, ale już teraz polski lider obsługi technicznej samolotów troszczy się o przyszłe kadry, rozwijając współpracę ze szkołami technicznymi na Podkarpaciu.

  archiwum: Rzeszów International Airport

  Głównym celem inwestycji LOTAMS w Jasionce jest rozszerzenie zdolności Spółki LOTAMS do świadczenia usług obsługi bazowej, w szczególności modeli szerokokadłubowych takich jak Boeing 787. W pierwszym etapie inwestycji zaplanowana jest budowa hangaru obsługowego, płyty przedhangarowej oraz budynku będącego zapleczem warsztatowo-techniczno-socjalno-biurowym. Inwestycja obejmuje również wyposażenie hangaru w niezbędne narzędzia i sprzęty oraz zagospodarowanie terenu wokół nowo powstałych budynków, w tym budowa parkingu.

  Przedsięwzięcie LOTAMS to jeden ze strategicznych projektów zwiększających potencjał lotniska w Jasionce. Podobnie jak inne porty regionalne w Polsce, boleśnie odczuliśmy skutki pandemii. W nowej rzeczywistości rynkowej jeszcze ważniejsze niż dotychczas stało się pozyskiwanie dodatkowych źródeł przychodów, niezwiązanych bezpośrednio z wielkością ruchu lotniczego

   powiedział Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

  „Powrót do poziomu sprzed pandemii potrwa kilka lat, dlatego w tym czasie chcemy zdynamizować działania w obszarze inwestycji, zarówno własnych, jak i realizowanych przez naszych partnerów. To pozwoli nam skutecznie konkurować na rynku transportu pasażerskiego i towarowego”

   dodał Adam Hamryszczak.

  Hangary LOTAMS zbudowane będą z zastosowaniem rozwiązań zapewniających energooszczędność zarówno w przypadku energii elektrycznej, jak i energii grzewczej. Zatrudnienie znajdzie ponad 400 osób!

  Źródło i więcej informacji na stronie – https://www.rzeszowairport.pl/pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com