sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Grzegorz Braun deklaruję, że wprowadzi w Rzeszowie strefę wolną od lockdownu

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Grzegorza Brauna. Głównym tematem była strefa wolna od lockdownu, o jakiej ustanowienie apeluję polityk.

  Na wstępie Grzegorz Braun wskazując na pusty Rynek, wspomniał jak wyglądałoby to miejsce, gdyby nie panujące w kraju obostrzenia. Mówił o licznych turystach, przechodniach, życiu akademickim, kulturalnym i artystycznym.

  Szanowni Państwo to jest droga do katastrofy, ten stan rzeczy, który funduje Nam władza, działając bezprawnie i bezrozumnie. Polityka lockdownu, pomijając brak należytej podstawy prawno-ustrojowej, jest po prostu nieskuteczna. Mamy do czynienia z katastrofą społeczną.

  – mówił kandydat.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kandydat przytoczył też wyniki badań psychiatrów i psychologów, którzy wskazują 30% wzrostu liczby zamachów na własne życie wśród dzieci i młodzieży w Polsce, statystyki wskazujące na 100 tys. „nadmiarowych” zgonów w miesiącach jesienno-zimowych oraz informacje o rekordowej liczbie upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw w pierwszym kwartale bieżącego roku.

  Z tym trzeba skończyć! Lockdown nie działa! Jako kandydat na Prezydenta Rzeszowa deklaruję, że pierwszego dnia po dokonanym przez mieszkańców wyborze, jeśli znajdę się w Ratuszu jako urzędujący prezydent ogłoszę Rzeszów strefą wolną od lockdownu.

  – zadeklarował Grzegorz Braun.

  fot. Kurier Rzeszowski

  W praktyce miałoby to oznaczać, że wszystkie placówki edukacyjne i opiekuńcze zależne od miasta wróciłyby do „normalnej” pracy. Otwarte zostałyby wszystkie obiekty sportowe i rekreacyjne oraz możliwości organizacji wydarzeń i koncertów.

  To wszystko powinno dziać się jak normalnie bez najmniejszych przeszkód ze strony władz, ale ponieważ takie przeszkody są stwarzane, skieruję straż miejską do obrony przedsiębiorców, restauratorów i organizatorów innych usług jak np. siłowni.

  – zapewniał kandydat na urząd prezydenta.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Grzegorz Braun przedstawiony program nazwał „Abecadłem anty-lockdownowym”. Zaapelował, że jeśli mieszkańcy zechcą wybrać w tych wyborach: wolność, normalność, wychowanie, pracę i edukację to powinni głosować właśnie na Jego kandydaturę.

  Dotrzymam zobowiązania! Pierwszego dnia mojego urzędowania Rzeszów zostanie proklamowany strefą wolną od lockdownu i za tą proklamacją pójdą praktyczne działania.

  – zapewniał polityk.

  Na zakończenie głos zabrał także jeden z rzeszowskich restauratorów Maciej Pałac, który zaapelował do rządu i opozycji, aby wzięli się do pracy, a nie „rozwalali” kraj. Mężczyzna mówił o tym jak ciężko jest przedsiębiorcom w tym trudnym czasie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com