niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Z Kraju Kwitnącej Wiśni. Motywy japońskie w malarstwie Młodej Polski wykład dra Michała Ruta WiMBP

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Filia nr 5 zachęca do udziału w cyklu wykładów online dra Michała Ruta pt. „Widzi się to, co się wie”.

  Druga część wykładów będzie dotyczyła malarstwa Młodej Polski. Spotkanie online. pt. „Z kraju Kwitnącej Wiśni. Motywy japońskie w malarstwie Młodej Polski.” odbędzie się 23 kwietnia 2021 roku o godzinie 11:40 na platformie ClickMeeting.

  Obraz Olgi Boznańskiej – „W Oranżerii”

  Młoda Polska to okres w historii literatury i sztuki przypadający na czas twórczości dwóch pokoleń, pisarzy urodzonych w latach 60. i 70. XIX wieku. To epoka, która była protestem przeciwko standaryzacji i technicyzacji życia społecznego, obyczajowości mieszczańskiej i antagonizmom społecznym.

  Widoczne wśród prac licznych malarzy młodopolskich są wpływy sztuki orientalnej (nie tylko chińskiej czy japońskiej, ale np. jawajskiej), którą wówczas fascynowali się uważając sztukę zachodnioeuropejską za przeżytek. Do najpopularniejszych malarzy tej epoki należeli: Stanisław Wyspiański i Olga Boznańska.

  Obraz Stanisława Wyspiańskiego – „Dziewczynka z wazonem”

  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wystarczy rejestracja na spotkanie online dostępna na stronie: https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/z-kraju-kwitnacej-wisni-motywy-japonskie-w-malarstwie-mlodej-polski-wyklad-dra-michala-ruta/register.

  Pod koniec wykładu będzie możliwość zadawania pytań prowadzącemu.

  Wydarzenie jest dofinansowane przez Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2021 rok.

  Zachęcamy do udziału.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com