19,9 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  „Pomaganie bez granic” bieg charytatywny fundacji Poland Business Run

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  1 maja ruszą zapisy do jubileuszowej edycji sztafety charytatywnej organizowanej przez Poland Business Run. Biegacze, biorąc udział w evencie, pomogą zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu.

  Fot. archiwum fundacji Poland Business Run

  Ze względu na wirtualną formułę wydarzenia dołączyć do niego mogą osoby z całego świata. W 2020 roku biegacze pochodzili z aż 17 krajów. Dzięki temu wsparli 71 beneficjentów. 
  Zapisy na 10. bieg Poland Business Run ruszą 11 maja, a zakończą się 31 maja.

  Fundacja Poland Business Run powstała w 2016 r. i tworzą ją ludzie, dla których pomaganie jest pasją. W związku z pandemią COVID-19, tegoroczny bieg odbywa się w nowej, bezpiecznej formule. W wirtualnej rywalizacji wzięło udział 19 075 biegaczy z 17 krajów na całym świecie.

  Bieg Poland Business Run pomaga „stawać na nogi” już od dziesięciu lat. Inicjatywa, która wsparła już 600 osób z niepełnosprawnościami, zrodziła się w Krakowie w 2012 roku i szybko zaczęła rozprzestrzeniać się na inne miasta. W 2019 roku biegacze pokonywali górski szlak w Szczyrku.

  Fot. archiwum Fundacji Poland Business Run

  Misją Fundacji Poland Business Run jest kompleksowa oraz profesjonalna pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, pomoc w ich aktywizacji oraz niwelowanie barier społecznych a także pomoc osobom zagrożonym amputacją. Fundacja upowszechnia wiedzę na temat niepełnosprawności narządów ruchu oraz stara się wpłynąć na zmianę postrzegania tych osób.

   Ta wyjątkowa, jubileuszowa edycja, podobnie jak zeszłoroczna, będzie miała formę wirtualną. Oznacza to, że każdy uczestnik samodzielnie wybierze czterokilometrową trasę i pokona ją 5 września, a udokumentowane wyniki prześle za pomocą aplikacji lub strony internetowej.

  Cały dzień dostępny będzie streaming ze studia Fundacji Poland Business Run, podczas którego organizatorzy na bieżąco będą informować o aktualnych wynikach, pobitych rekordach czy o tym, ile drużyn ukończyło już rywalizację.

   
  Więcej informacji można znaleźć na stronie fundacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -