19,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Rzeszowskie siatkarki zagrają w finale TAURON Ligi

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Drużyna siatkarska Developres Rzeszów zwyciężyła z ŁKS Łódź i tym samym awansowała do finału TAURON ligi. Choć wydawało się, że rywale jeszcze przedłużą rywalizację, w decydującym momencie rzeszowianki wykorzystały okazję i zwyciężyły 30:28. W finale drużyna z Rzeszowa zawalczy o złoto z Chemika Police.

  Dzięki poprawie gry w ataku Developres w pięknym stylu pokonał drużynę z Łodzi. Tym samym będzie rywalem Chemika Police w walce o złoto. ŁKS Commercecon Łódź zagra z kolei z Radomką Radom o brąz.

  Od początku spotkanie było wyrównane, ale po błędzie ustawienia ŁKS-u rzeszowianki zaczęły obejmować prowadzenie. Mimo to skuteczne bloki pozwoliły drużynie przeciwnej odrobić straty. Po kontrataku Ann Kalandadze drugą przerwę wykorzystał rzeszowski szkoleniowiec (19:23). Developres walczył do końca i po bloku na Kalandadze grę przerwał trener ŁKS-u (21:23). W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Klaudia Alagierska a seta zamknęło zagranie łódzkiej atakującej.

  W drugiej odsłonie rzeszowianki prowadziły 10:7, ale przyjezdne szybko doprowadziły do remisu. Rzeszowianki do walki ponownie poderwała Jelena Blagojević. Do końca to gospodynie atakowały skuteczniej a kropkę nad i w tej odsłonie postawiła zagrywką Anna Stencel.

  W trzecim secie Developres wykorzystał błędy ŁKS-u, aby zbudować czteropunktową przewagę (6:2). Udane zagrania Aleksandry Wójcik i Lazović oraz błąd gospodyń sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis, a przerwę wykorzystał Stephane Antiga. Dzięki Magdalenie Grabce, która wyszła na boisko rzeszowska drużyna wyszła na prowadzenie. Końcówka toczyła się po myśli Rzeszowianek. Skuteczny kontratak Blagojević dał serię piłek setowych Developresowi, a autowy atak Wójcik zamknął seta.

  W czwartej odsłonie gospodynie miały problemy z przyjęciem, co odbijało się na ich skuteczności w ataku, a na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). Z czasem jednak zaczęły przejmować inicjatywę. gospodynie. Po kontrataku Lazović ŁKS złapał kontakt punktowy (16:15) a po asie Kalandadze przyjezdne prowadziły 16:17. W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał rzeszowski trener. Akcje były długie i pełne ofiarnych obron. Obie drużyny miały swoje szanse, nie brakowało emocji. Ostatecznie ze zwycięstwa po ataku Blagojević cieszyły się rzeszowianki.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -