-0,3 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Konferencja Konrada Fijołka dotycząca rozwoju sportu w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś rano odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka dotycząca kwestii związanych ze infrastrukturą sportową w Rzeszowie. Wzięli w niej udział radni: Witold Walawender, Daniel Kunysz oraz Robert Walawender.

  O godzinie 10 kandydat na stanowisko Prezydenta Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek zorganizował konferencję na rzeszowskich bulwarach. Wraz ze wspierającymi go radnymi z Klubu Rozwoju Rzeszowa omówił kwestie rozwoju sportu w Rzeszowie. Na spotkaniu miał zjawić się również Marcin Deręgowski, ale był nieobecny z powodu choroby.

  Konrad Fijołek rozpoczął konferencję od zaznaczenia, że 4 lata temu wraz z radnymi zaproponowali projekt w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego – Smart Bulwary. Celem projektu miało być zagospodarowanie miejskich terenów nadrzecznych dla sportu i rekreacji. W trakcie realizacji jest obecnie ścieżka biegowa, będąca częścią projektu.

  – W budżecie miasta Rzeszowa tydzień temu złożyliśmy w tym pakiecie, w zielonym rekreacyjnym pakiecie, złożyliśmy także propozycję kontynuacji budowy tej ścieżki w kwocie milion trzysta pięćdziesiąt tysięcy. Chcemy, aby tą ścieżkę dokończyć i była to pierwsza pętla, ponad dwukilometrowa pętla, dla osób biegających

  – mówił Konrad Fijołek.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kandydat wspomniał, że obecnie trwa budowa kompleksu basenów przy ul. Matuszczaka, która mniej więcej w maju za rok będzie oddana do użytku, co przede wszystkim będzie cieszyło sportowców. Radni przyczynili się również do wymiany oświetlenia oraz murawy na stadionie miejskim. Konrad Fijołek zapowiedział też spotkanie ze środowiskiem żużlowych w sprawie wsparcia finansowego rzeszowskiej sekcji żużlowej.

  Witold Walawender wyraził nadzieję na złożenie w najbliższych dniach odpowiedniego wniosku przez władze miasta o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wspomniał, że klub Rozwój Rzeszowa, na czele z Konradem Fijołkiem, podjął wszelkie starania, aby ta inwestycja doszła do realizacji. Wspomniał, że starają się także o przyspieszenie prac jeśli chodzi o powstanie lodowiska przy ul. Wyspiańskiego oraz alei Wincentego Witosa.

  – Klub Rozwój Rzeszowa wiele razy walczył o środki m.in. na dotacje, jeżeli chodzi o sport dzieci i młodzieży, o sport seniorów. Były takie czasy gdy dowiadywaliśmy się, że po prostu klubom brakuje środków na funkcjonowanie, walczyliśmy mniej więcej od roku 2010, gdzie cały czas w zmianach budżetowych prosiliśmy o środki finansowe, bo doskonale wiemy, że czasami tych środków jest za mało

  – zapewniał Witold Walawender.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Podczas konferencji został poruszony również temat infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. W tej sprawie wypowiedział się Daniel Kunysz, jako przedstawiciel środowiska rowerzystów.

  – Jeszcze zanim wstąpiłem do Rady Miasta to właśnie Konrad i Witek Walawender pomagali mi w Stowarzyszeniu Rowerowym żeby te ścieżki rowerowe powstawały na terenie Rzeszowa. No i obecnie mamy ponad 160 km dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Tutaj bulwary i dojazd do Lisiej Góry to jest nasza perełka i tym możemy się poszczycić jako Miasto Rzeszów

  – mówił radny.

  Daniel Kunysz wskazał również potrzebę zagospodarowania wschodniej części Wisłoka, aby zostały połączone dwa odcinki od mostu zamkowego w kierunku zapory. Zapowiedział również, że już niedługo zostanie wyłoniony wykonawca oświetlenia odcinka od mostu w kierunku zapory. Konrad Fijołek ogłosił, że chciałby również przeprowadzić sieć ścieżek rowerowych przez centrum miasta oraz doprowadzić drogi rowerowe odseparowane od ruchu samochodowego.

  fot. Kurier Rzeszowski

  – Pierwszym takim projektem, który zapowiadamy będzie droga rowerowa z Rzeszowa do Łańcuta. 24 kwietnia spotkam się z panem burmistrzem Łańcuta i okolicznymi samorządowcami. Zechcemy dopiąć i opracować ostateczny pomysł na pierwszą drogę rowerową odseparowaną od ruchu samochodowego z Rzeszowa do Łańcuta, mam nadzieję, że również kolejne (…) Chciałbym wspomnieć, że również tu na bulwarach w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego powstanie rowerowy pump track, a więc taka naprawdę świetna atrakcja dla młodzieży, która na rowerach lubi jeździć i tą jazdę będzie miała uatrakcyjnioną

  – mówił kandydat na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  Robert Walawender mówił o Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim, gdzie wiele zadań dotyczących sportu jest wspieranych przez Konrada Fijołka. Kandydat na prezydenta Miasta Rzeszowa powiedział, że dostrzega coraz większe zapotrzebowanie na drobną infrastrukturę sportową m.in. potrzebę budowy boisk zadaszonych. W związku z tym chciałby wdrożyć centralną aplikację do rezerwowania terenów rekreacyjnych, aby każdy obywatel miał informację o tym z jakiej infrastruktury sportowej może skorzystać.

  Podczas kolejnej konferencji Konrad Fijołek zapowiedział omówienie kwestii aquaparku w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com