niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Gwiazdy sportu popierają M. Warchoła i jego program sportowy dla Rzeszowa

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś Międzynarodowy Dzień Sportu, z tego powodu odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła wraz z działaczami sportowymi z miasta. Głównym tematem był program sportowy dla Rzeszowa.

  Na wstępie Marcin Warchoł przypomniał o wystosowanym wczoraj liście otwartym do środowisk sportowych, z prośbą o poparcie inicjatyw na rzecz rozwoju sportu. Na apel odpowiedziało wielu wybitnych działaczy, którzy zjawili się na konferencji.

  Bardzo dziękuję wybitnym postaciom, osobowościom, które dziś tutaj ze mną się pojawiły i chciałbym wyrazić wdzięczność za to, że jest tylu przyjaciół sportu, którzy chcą działać i rozwijać nasz rzeszowski sport. Właśnie po to tu jestem, żeby ich wysłuchać.

  – mówił kandydat.

  Podczas prezentacji sportowego planu dla Rzeszowa obecni byli: 

  • Pani Brygida Sakowska-Kamińska – wielokrotna mistrzyni świata w akrobatyce sportowej, trenerka w Klubie Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie; 
  • Pan Jan Domarski – piłkarz, napastnik, reprezentant Polski, zdobywca brązowego medalu na mistrzostwach świata w Niemczech w 1974;
  • Pan Marek Pieniążek – dyrektor zarządzający KS Developres Rzeszów S.A., zespołu wspaniałych rzeszowskich siatkarek; 
  • Pan Szymon Grabowski – piłkarz, były trener Resovii, który wprowadził drużynę do I ligi polskiej po 26 latach nieobecności na tym poziomie rozgrywkowym. W 2018 roku został wybrany najlepszym trenerem na Podkarpaciu, a trenowana przez niego drużyna została wybrana drużyną roku podczas plebiscytu Podkarpacka Nike 2018.
  • Pan Henryk Rożek – trener koordynator Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej
  • Pan Krzysztof Ignaczak – siatkarz, reprezentant Polski, Mistrz Europy (2009), Mistrz Świata (2014)
  • prof. dr hab. Stanisław Zaborniak – profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, badacz w zakresie szeroko pojętej kultury fizycznej, w tym teorii i praktyce wychowania fizycznego i sportu w przedmiotach: fizjologia, biochemia, biomechanika oraz socjologia i historia kultury fizycznej.

  Nie ja tu jestem najważniejszy, najważniejsi są Ci ludzie, bohaterowie Naszego miasta, ambasadorowie rzeszowskiego sportu, sławy w wymiarze ogólnopolskim i ogólnoświatowym. Pozwólcie Państwo, że im oddam głos, jak wyobrażają sobie rozwój Naszego rzeszowskiego sportu.

  – mówił poseł.

  źródło: Biuro Poselskie Marcina Warchoła

  Pierwsza głos zabrała Brygida Sakowska, która podziękowała za zaproszenie i zaznaczyła, że w całej swojej karierze zawodniczki i trenerki, nie została nigdy zaproszona przez władzę i nie miała okazji wypowiedzieć się na temat sportu.

  Zapotrzebowanie jest ogromne, w naszym regionie niezbędna jest infrastruktura sportowa. Ja jestem przedstawicielem sportów gimnastycznych i muszę powiedzieć, że ubolewamy, jeżeli chodzi o obiekty sportowe.

  – mówiła.

  Mistrzyni Świata marzy o tym, aby w Rzeszowie powstała szkoła sportowa, która skupiałaby najlepszych sportowców i szkoliła ich w kierunku zdobywania mistrzostw świata i Europy we wszystkich dyscyplinach.

  Trenerka przedstawiła także trudną sytuację materialną rzeszowskich atletów.

  W obecnym czasie mamy zespoły na bardzo wysokim poziomie i ubolewam nad tym, że w czerwcu mamy Mistrzostwa Świata w Genewie i musimy tworzyć profil zrzutki, żeby uzbierać na wyjazd dla tych zawodników. Marzy mi się, żeby ten sport był doceniony na Podkarpaciu, żeby były widoczne wszystkie dyscypliny. Tutaj moja ogromna prośba do Pana Ministra, aby drgnąć trochę do przodu i pomóc tym mniejszym dyscyplinom, aby każdy mógł rozwinąć skrzydła.

  – kontynuowała Pani Brygida.

  źródło: Biuro Poselskie Marcina Warchoła

  Następnie głos zabrał trener koordynator Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który zauważył, że infrastruktura w tej dziedzinie znacznie się rozwinęła, ale skierował także prośbę do Marcina Warchoła w imieniu całego środowiska piłkarskiego Podkarpacia.

  Jeżeli chodzi o wymiar sportowy, Rzeszów mocno się rozwija. Brakuje nam popularnych „balonów”, aby szkolenia mogły odbywać się cały rok. U nas jeden „balon” mamy w Krośnie, stamtąd pochodzą Sylwester Lusiusz, Kamil Piątkowski i inni zawodnicy, reprezentanci kraju. To musi być w Rzeszowie.

  – mówił Henryk Rożek.

  źródło: Biuro Poselskie Marcina Warchoła

  Marek Pieniążek stwierdził, że wreszcie w Rzeszowie pojawił się osoba, która chcę rozmawiać o sporcie. Zaznaczył, jako przedstawiciel siatkówki, że ten sport ma się w mieście bardzo dobrze, ale potrzebna jest stabilizacja.

  Przez ostatnie lata, przy władzy Pana Tadeusza Ferenca siatkówka się rozwijała, więc jeżeli tak jak mówisz, będziesz kontynuatorem tego co robił Pan Ferenc, to ja się bardzo cieszę i bardzo popieram.

  – mówił.

  Marcin Warchoł podziękował wszystkim za cenne uwagi, wskazówki i inspiracje, zaznaczył, że cieszy się z tej współpracy, dzięki której może wiele się nauczyć. Kandydat zauważył, że bardzo ważny jest rozwój nie tylko tych dużych klubów, ale również tych mniejszych, potwierdza to zaplanowane na dziś spotkanie w sprawie KS Przybyszówki.

  źródło: Biuro Poselskie Marcina Warchoła

  Plan sportu dla Rzeszowa autorstwa Marcina Warchoła zakłada m.in: 

  • Wodny park rozrywki na bulwarach,
  • Aquapark,
  • Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki,
  • Plaże miejskie,
  • Budowa ścieżek rowerowych.

  To dla mnie wielki zaszczyt móc zaprezentować moją sportową część programu obok tak wspaniałych, utalentowanych i uhonorowanych Rzeszowian, którzy swoimi sukcesami udowodnili, że ciężka praca przynosi efekty, dlatego są dziś dla nas – i dla mnie – inspiracją do realizacji stawianych celów.

  – dodał poseł na Sejm RP.

  Na zakończenie wszyscy symbolicznie złożyli swoje podpisy pod przedstawionym planem. Działacze zgodnie twierdzili, że cieszą się ze zjednoczenia wszystkich dyscyplin, co pomoże stworzyć coś wspólnego i fajnego dla rzeszowian.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com