26,8 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Zmarł Krzysztof Krawczyk, legenda polskiej sceny muzycznej

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krzysztof Krawczyk miał 74 lata. Informację o śmierci artysty podał na swoich mediach społecznościowych Andrzej Kosmala, jego wieloletni menedżer.

  Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Zadebiutował w 1963 r. w zespole Trubadurzy, a 10 lat później rozpoczął karierę solową. W latach 70. wylansował m.in. przeboje „Chciałem być”, „Parostatek” i „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”. Legendarny artysta występował wielokrotnie także w Rzeszowie. W marcu tego roku przyznano mu statuetkę „Złotego Fryderyka” za całokształt osiągnięć artystycznych.

  W październiku ubiegłego roku, ze względów zdrowotnych Krzysztof Krawczyk postanowił zawiesić swoją działalność publiczną i rozwiązać zespół „Krzysztof Krawczyk Family”.

  Artysta 23 marca w mediach społecznościowych poinformował, że jest zakażony koronawirusem i trafił do szpitala.

  Kochani! Niestety i mnie dopadł COVID. Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę! Milknę. Nie oczekujcie żadnych wiadomości ode mnie. I proszę nie nękajcie moich bliskich. Mogę tylko Was prosić o modlitwę! Chciałbym jednak swoją walkę stoczyć w spokoju! Trzymajcie się! Niech Was Bóg i zdrowy rozsądek prowadzą! Wasz Krzysztof Krawczyk

  – napisał.

  Przed świętami wielkanocnymi piosenkarz wyszedł ze szpitala po pokonaniu Covid-19. Informował na Facebooku, że jest już w domu i dziękował za modlitwę.

  Pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia na antenie TVP zadebiutował wyjątkowy film dokumentalny o karierze wybitnego wokalisty pod nazwą: „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”. W dwugodzinnym filmie Michała Bandurskiego i Krystiana Kuczkowskiego wykorzystano wiele unikatowych nagrań i niepublikowanych materiałów archiwalnych, które chronologicznie przedstawiają życie Krzysztofa Krawczyka. Dokument był osobistymi wyznaniami artysty.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -