-0,3 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Czy Strajk Przedsiębiorców poprze K. Fijołka? Co z przedsiębiorcami związanymi z Konfederacją?

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa kandydata na prezydenta miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Uczestniczył w niej również lider strajku przedsiębiorców Paweł Tanajno.

  Konrad Fijołek zaznaczył na wstępie, że chcę pochylić się nad problemami przedsiębiorców i ich dramatyczną sytuacją, która trwa już od roku. Zaznaczył, że Paweł Tanajno doradza merytorycznie w tej sprawie.

  Chcę pochylić się nad tymi, którzy są mniejsi, więksi, tymi, którzy dostali wsparcie z Tarcz, ale przede wszystkim nad tymi, którzy tego wsparcia rządowego nie dostali i dziś są na skraju bankructwa.

  – mówił kandydat na prezydenta.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Konrad Fijołek zapowiedział, że chcę doprowadzić do tego, żeby opłaty za zajęcie terenu Rynku, jak i pasa drogowego pod ogródki, były jednolite i obniżone. Dziś takie opłaty wynoszą ok. 1,30 zł., obniżenie ma dać możliwość „podniesienia się” przedsiębiorcom. Konrad Fijołek chcę także rozszerzać możliwości ogródków, aby lokale mogły przyjąć więcej klientów w reżimie sanitarnym.

  Co ważne nie chcielibyśmy czekać z tym długo, pracujemy nad doszczegółowieniem tych przepisów i chcemy zwołać po świętach sesje nadzwyczajną podczas, której złożymy projekty uchwał.

  – mówił Konrad Fijołek.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Paweł Tanajno zaznaczył na wstępie swojego przemówienia, że Strajk Przedsiębiorców nie popiera jeszcze Konrada Fijołka jako kandydata na prezydenta, ale jeśli spełni on zawarty kontrakt, to w imieniu wszystkich przedsiębiorców i całego Strajku Przedsiębiorców obiecał, że włączą się wtedy w kampanie i będą popierać kandydaturę.

  To jest nowa jakość polityki, o której dotychczas nie słyszeliśmy. Nie zadowalamy się pustymi obietnicami, tylko koncentrujemy się na faktach, bo to one decydują jak wygląda nasze życie i to co zrobi samorząd naprawdę, a nie to co powie, jest decydujące dla przedsiębiorców.

  – mówił Paweł Tanajno.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Na pytanie jak Konrad Fijołek chcę połączyć strajk przedsiębiorców z popierającą go partią „Razem”, która jest przeciwna otwieraniu lokali, kandydat zaznaczył, że tutaj działa lokalnie i chcę łączyć ludzi, a nie dzielić.

  Lokalnie nie ma mowy o polityce, o sprawach centralnych. Tutaj mówimy o tym, aby tamta restauracja, którą widzicie, nie zbankrutowała w tym roku i to jest dla nas najważniejsze i wszystkim na tym zależy.

  – tłumaczył Konrad Fijołek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com