19,5 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  Grzegorz Braun ostro o możliwości przesunięcia wyborów

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj odbyła się konferencja kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa Grzegorza Brauna i członków Konfederacji. Głównym tematem były nadchodzące wybory i ich możliwe przesunięcie.

  Na wstępie Jacek Ćwięka przypomniał, że decyzją Premiera RP Mateusza Morawieckiego przedterminowe wybory w Rzeszowie mają odbyć się 9 maja br. Wskazał jednak, że wiele doniesień prasowych sugeruję, że zostaną one „zamrożone” lub przesunięte, pod pretekstem wprowadzanych obostrzeń.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Grzegorz Braun na rzeszowskim Rynku zaapelował do głównych władz, aby nie utrudniały mieszkańcom dokonać demokratycznego wyboru.

  Proszę nie kombinować, nie kręcić, nie popełniać kolejnych szachrajstw w związku z tymi wyborami. Większość naszych wyborców nie jest w stanie zrozumieć tych niuansów, które wykorzystuje władza do tego, żeby prowadzić nieczystą grę, także na poziomie procedury demokratycznej.

  – mówił polityk.

  Za przykład wzięte zostało odwlekanie decyzji o terminie wyborów, które oznaczało mniej czasu na rejestrowanie komitetów wyborczych, zebranie podpisów i zgłoszenie kandydatów. Przywołał także przypadki łamania zasad wyborczych.

  Poseł zapowiedział, że za tydzień, 27 marca odbędzie się konferencja programowa, na którą podczas spotkania zaprosił media oraz wezwał kontrkandydatów do trzymania się reguł, a chętnych do debaty o sprawach miasta.

  Grzegorz Braun, podczas konferencji przedstawił po raz kolejny stosunek do telewizji publicznej i zaproponował pewne reguły w kontakcie z mediami.

  media gadzinowe, MEDIA REŻIMOWE, zwane dla zmylenia przeciwnika publicznymi, mogą w każdej chwili uzyskać moje obszerne wypowiedzi, jednak pod warunkiem, że będzie to zaproszenie do programu emitowanego na żywo, bo nie zasługują na to, bym udzielał im ja lub ktokolwiek inny, wypowiedzi do montażu. Bo wypowiedzi do montażu służą im wyłącznie do tego, by w sposób bezczelny prowadzić swoją propagandę przemilczenia i przekłamania

  – mówił ostro.

  Całość konferencji do wysłuchania poniżej:

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -