18,6 C
Rzeszów
sobota, 15 maja, 2021
+

  Konferencja Ewy Leniart o sytuacji epidemicznej w regionie i dostawach sprzętu medycznego

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała o aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie. Mówiła również o bieżących dostawach asortymentu z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

  Spotkanie odbyło się przed magazynem zlokalizowanym na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Rzeszowie. Wzięli w nim udział: podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor oraz zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie Jakub Dzik.

  fot. materiały PUW

  – W trakcie zmagania się z kolejną falą epidemii jesteśmy  wspierani  przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.  Staramy się o to, aby niezbędny sprzęt był dostarczany płynnie i adekwatnie do potrzeb zgłaszanych przez podmioty lecznicze. Dzisiaj do siedmiu placówek z terenu województwa przekazujemy kolejne szesnaście respiratorów, szesnaście kardiomonitorów, zestawy do terapii wysokoprzepływowe, dozowniki tlenowe oraz pompy infuzyjne 

  – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

  fot. materiały PUW

  Jakub Dzik – zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, poinformował o tym, że sprzęt zostanie przekazany do szpitali w Brzozowie, Jaśle, Sanoku, Lesku, Dębicy, Łańcucie oraz do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. W przyszłym do szpitali trafią pompy strzykawkowe, stanowiska pomp infuzyjnych, respiratory turbinowe oraz kardiomonitory.  

  – Dzisiaj Minister Zdrowia podjął decyzje o kolejnym udostępnieniu urządzeń potrzebnych do leczenia pacjentów z COVID-19 , które będzie realizowane już w przyszłym tygodniu 

  – mówił Jakub Dzik.

  fot. materiały PUW

  Aktualną sytuację epidemiczną i strukturę zakażeń w regionie przedstawił podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor.

  – Sytuacja w województwie jest trudna. Od pięciu tygodni notujemy systematyczny wzrost zachorowań. Na dzień 14 marca mięliśmy ponad 6 100 zachorowań odnotowanych tygodniowo 

  – informował dr Adam Sidor.

  fot. materiały PUW

  Podkreślił również, że ten i kolejny tydzień będą kluczowe dla rozwoju epidemii w regionie, dlatego namawiał do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -