środa, 26 czerwca, 2024
+

  Konferencja Marcina Warchoła w sprawie Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego dla Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz Agnieszka Gala-Błądzińska – profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego i ordynator w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie. Tematem spotkania była budowa Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego w Świlczy.

  Pandemia koronawirusa pokazała, że wobec choroby, cierpienia wszyscy jesteśmy równi. Pan prezydent Tadeusz Ferenc przez cały okres swojego urzędowania jednym z najważniejszych swoich priorytetów uczynił wspomaganie rzeszowskiej służby zdrowia. Wszystkie szpitale Rzeszowa uzyskały ogromną pomoc dzięki panu prezydentowi.

  – podkreślił minister Marcin Warchoł na początku spotkania.

  Kandydat na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa zauważył, że szpital miejski zadłużony na 18 milionów w 2002 roku znajduje się obecnie na jednym z pierwszych miejsc w Polsce w kwestii finansowania. Realizuje również szereg innowacyjnych zabiegów. Zdaniem ministra jest w tym niekwestionowana zasługa prezydenta Rzeszowa, dyrekcji szpitala oraz pracowników działających przy Tadeuszu Ferencu.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Najważniejszym tematem konferencji było przedstawienie projektu, wpisanego do krajowego planu odbudowy realizacji inwestycji na 800 milionów złotych, Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego w Świlczy. Umowa w sprawie inwestycji została podpisana 3 lata temu i ma zostać zrealizowana w najbliższych latach.

  Ja jako poseł z Rzeszowa i mieszkaniec Rzeszowa będę robił wszystko, żeby doprowadzić do powstania nowoczesnego centrum klinicznego obok Rzeszowa w Świlczy, w którym to będą mogli uczyć się rezydenci, nowi lekarze. Będą mogli leczyć mieszkańców Rzeszowa i całego Podkarpacia najlepszej klasy fachowcy, specjaliści. Zarazem będzie to bardzo ważna dźwignia rozwoju całej służby zdrowia naszego pięknego miasta i województwa

  – mówił minister Marcin Warchoł.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Warchoł wspomniał również o przyczynieniu się, dzięki współpracy z prezydentem, do budowy Sądu Rejonowego w Rzeszowie oraz przekazania Zamku Lubomirskich w ręce mieszkańców. Podziękował prezydentowi za wsparcie służby zdrowia i zapewnił, że zależy mu na kontynuacji tych działań. Wskazał też na swoją niezależność ze względu na brak przynależności do partii, co według niego daje mu swobodę oraz samodzielność w podejmowaniu decyzji.

  Współpracuję z panem ministrem od dwóch i pół lat i praktycznie wszystkie ustalenia, które były podjęte zostały zrealizowane (…) Z całą odpowiedzialnością myślę, że (minister Warchoł) będzie dobrym prezydentem

  – zapewniał poprzedni prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Głos zabrała również Agnieszka Gala-Błądzińska, będąca ordynatorem Szpitala Klinicznego nr 2 w Rzeszowie.

  Uważam, że budowa szpitala uniwersyteckiego powinna być zrealizowana ponad wszelkimi podziałami i powinniśmy dążyć do tego, żeby ziściła się ona w jak najbliższym czasie

  – mówiła.

  Kandydat na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa poinformował również o podpisaniu umowy między Uniwersytetem Rzeszowskim, a gminą Świlcza, dotyczącej nowego szpitala. Obecnie opracowywany jest plan zagospodarowania przestrzennego. Budynek ma mieć wielkość ponad 50 tysięcy metrów kwadratowych. Poza Szpitalem Klinicznym mają znajdować się tam: Centrum Zdrowia Psychicznego, Centrum Medycyny Transgranicznej, Centrum Diagnostyki Nowoczesnej Medycznej oraz Centrum Medycyny Personalnej. Warchoł podkreślił też dobre usytuowanie komunikacyjne szpitala przy wyjeździe z miasta. Inwestycja ma zostać zrealizowana w przeciągu od 5 do 7 lat.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Podczas konferencji padło również pytanie o komentarz Tadeusza Ferenca w sprawie kandydatury Konrada Fijołka na urząd prezydenta Rzeszowa.

  Konrada znam od dziecka, często wchodził moimi głosami do rady. To jest dobry człowiek, nie mogę złego słowa powiedzieć, ale moim kandydatem jest Minister Warchoł

  – odpowiedział Tadeusz Ferenc.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com