19,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Odbyło się posiedzenie Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa działającego przy Oddziale IPN-KŚZpNP w Rzeszowie.

  Działalność Komitetów Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy Oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej nawiązuje do wojewódzkich komitetów, które były lokalnymi organami doradczymi w zakresie polityki historycznej w okresie istnienia ustawowo zniesionej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W 2016 roku zadania Rady przejął Instytut Pamieci Narodowej.

  źródło: rzeszow.uw.gov.pl

  Podczas posiedzenia dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie dr Dariusz Iwaneczko wręczył wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart akt powołania na członka Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

  Sekretarz Komitetu Grzegorz Leszczyński przestawił sprawozdanie z prac KOPWiM zrealizowanych w 2020 r., a dr Piotr Szopa, naczelnik OBUWiM zaprezentował zrealizowane już działania oraz plany przedsięwzięć na rok 2021. 

  Kolejnym tematem obrad były nowe upamiętnienia w Niechobrzu, powstanie tablicy kpt. Stanisława Kawy i tablica płk. Józefa Kalandyka, obie zaopiniowano pozytywnie. Przedstawiono stanowisko OBUWiM IPN w Warszawie dotyczące tablic na dworcach PKP oraz wolne wnioski. 

  Fot. Katarzyna Gajda-Bator (IPN O/Rzeszów)

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -