czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Prezydent Andrzej Duda przedstawił dziś innowacyjne urządzenie firmy z Podkarpacia

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę ML System, która znajduję się w Zaczerniu, koło Rzeszowa. Podczas wizyty przedstawił stworzone tam urządzenie, które pozwala na wykrycie koronawirusa m.in. w oddechu, w mniej niż 10 sekund.

  Andrzej Duda odwiedził firmę w Zaczerniu w związku z dzisiejszą pozytywną opinią Okręgowej Rady Lekarskiej w sprawie wspólnego projektu podrzeszowskiej firmy i Centrum Medycznego „Medyk”. Prezydent wspomniał także, że firma ML System w 2016 roku była laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

  To wielka duma nie tylko Podkarpacia, ale całej Rzeczpospolitej. Wierzę, że po badaniach klinicznych, które ruszają już za kilka dni, to urządzenie trafi do masowej produkcji.

  – mówił.

  źródło: KPRP

  Andrzej Duda akcentował, że urządzenie stworzone zostało w prowadzonej przez młodych ludzi podrzeszowskiej firmie, która ma swoje centrum badawczo-rozwojowe. 

  Jest to coś czego do tej pory nie stworzył i nie zaprezentował jeszcze nikt. Prowadzone są w różnych miejscach na świecie badania nad tego typu rozwiązaniami, ale zaprezentować urządzenie to zupełnie inna sytuacja.

  – podkreślał prezydent.

  źródło: KPRP

  Urządzenie, które jest w stanie wykryć wirusa, przeszło już wstępne badania. W tym momencie uzyskano również zgodę od Komisji Bioetyki, aby przeprowadzić kolejne badania, tym razem na gotowych wymazach.

  Na naszych oczach dokonuje się rewolucja w walce z koronawirusem. Wierzymy, że nasze urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu będzie miało masowe zastosowanie i pozwoli na szybkie pokonanie epidemii.

  – powiedział Prezes ML System Dawid Cycoń.

  Twórcy podkreślają również fakt, że urządzenie ma ogromny potencjał rozwojowy i w przyszłości może być pomocne w walce z innymi wirusami i patogenami. Do współpracy przy ulepszaniu wynalazku zaproszone zostały wszystkie ośrodki badawcze i medyczne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com