niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Co roku, 11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Dziś z tej okazji Wojewoda Ewa Leniart, w imieniu ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, przekazała wyróżniającym się operatorom z Rzeszowa pamiątkowe tabliczki i podziękowania za profesjonalizm i zaangażowanie w codzienną pracę.

  Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie jest jednym z 17 działających na terenie Polski. Operatorzy numeru alarmowego odbierają zgłoszenia, analizują je pod względem zasadności, a następnie przekazują dyspozytorom właściwych służb ratunkowych, których zadaniem jest zadysponowanie sił i środków niezbędnych do prowadzenia działań.

  W 2020 roku na numer 112, obsługiwany przez CPR w Rzeszowie, wpłynęło ogółem 840 640 zgłoszeń, z czego 532 638 to zgłoszenia fałszywe lub anulowane. W ramach „odmiejscowienia” wewnętrznego systemu powiadamiania ratunkowego operatorzy w Rzeszowie obsługują także zgłoszenia przychodzące z terenu całej Polski. W ubiegłym roku obsłużyli 39 783 takich zgłoszeń.

  źródło: https://rzeszow.uw.gov.pl/

  Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas dzisiejszej wizyty w CPR podkreślała, jak istotne jest upowszechnianie wiedzy o numerze alarmowym 112.

  W zeszłym roku do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie wpłynęło ponad 840 tys. zgłoszeń. Niestety 63 procent z nich stanowiły zgłoszenia fałszywe.  Pamiętajmy, 112 jest numerem ratującym życie. Korzystajmy z niego wówczas, gdy jest to w pełni uzasadnione, czyli w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska.

  – powiedziała podczas konferencji prasowej.

  źródło: https://rzeszow.uw.gov.pl/

  W swoim przemówieniu Wojewoda podziękowała także wszystkim rzeszowskim operatorom za ich codzienny trud.

  Nie byłoby skutecznej, sprawnej dyspozycji właściwych służb, gdyby nie osoby, które numer 112 obsługują. Rzeszowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego wykonuje ogromna pracę, za którą serdecznie dziękuję. Wasze codzienne zaangażowanie, sumienność, rzetelność, determinacja sprawiają, że czujemy się bezpiecznie.

  – mówiła wojewoda.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com