wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Dołącz do akcji ,,Podkarpackie Dzieciom” i wesprzyj remont pracowni USG

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trwa zbiórka pieniędzy prowadzona przez samorząd województwa i Fundację „Iskierka”, która ma na celu zebranie funduszy na remont pracowni USG na oddziale Onkohematologii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie.

  Organizatorzy dążą do zebrania docelowej kwoty, która wynosi 100 tysięcy złotych. Na razie udało się zebrać ponad 10 tysięcy. W ramach akcji trwają aukcje internetowe na portalu Allegro Charytatywni, gdzie można wylicytować wiele interesujących rzeczy i atrakcji.

  Jest to między innymi pióro, które przynosi szczęście. Jego właścicielką jest Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej – Małgorzata Jarosińska – Jedynak. Pochodząca z Podkarpacia minister jeszcze do niedawna kierowała tym resortem i jak mówi, właśnie tym piórem podpisała wówczas kilka ważnych i strategicznych z punktu widzenia naszego kraju decyzji.

  fot. materiały prasowe organizatorów

  Jest też coś dla fanów motoryzacji i mocnych wrażeń. Grzegorz  Grzyb – jeden z najwybitniejszych polskich rajdowców pochodzący z Rzeszowa – postanowił, że zabierze zwycięzcę licytacji na przejażdżkę na odcinku testowym podczas 30. Rajdu Rzeszowskiego w tym roku. Tego króla kierownicy nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wystarczy tylko fakt, że jest to wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski oraz Słowacji w sportach motorowych. Do tej pory uczestniczył w ponad 330 rajdach i wyścigach. Prędkość oferowanej przejażdżki będzie zależeć prawdopodobnie od stanu nerwów zwycięzcy licytacji. Na pewno jednak czas spędzony z tym wybitnym kierowcą będzie niesamowitą przygodą i  bezcenną okazją do podejrzenia mistrzowskich umiejętności rajdowca z fotela pasażera.

  fot. materiały prasowe organizatorów

  Dla miłośników czekolady też jest coś specjalnego, a mianowicie wiklinowy kosz w kształcie serca wypełniony przeróżnymi wyrobami czekoladowymi z wytwórni M. Pelczar Chocolatier w Korczynie koło Krosna. Właściciel tej fabryki słodkości to utalentowany i utytułowany cukiernik. Ma na swoim koncie m.in. podwójne mistrzostwo Polski w cukiernictwie.

  fot. materiały prasowe organizatorów

  Licytacji jest znacznie więcej, wciąż pojawiają się nowe, dlatego warto śledzić na bieżąco konta allegro Fundacji Iskierka a także fanpage akcji Podkarpackie Dzieciom na Facebooku. Więcej informacji tutaj: Podkarpackie Dzieciom | Facebook.

  Dodatkowo 18 lutego odbędzie się licytacja na żywo w Radio Rzeszów, gdzie będzie można na żywo przeżyć emocje związane z podbijaniem ceny. Akcja ma celu zebranie 100 tys. złotych na remont i modernizację dwóch pracowni USG w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej zbiórki pieniędzy w ramach Samorządowego Balu Charytatywnego. Wtedy za 350 tys. złotych udało się kupić nowoczesny aparat USG. Teraz akcja ma na celu zebranie pieniędzy na remont pracowni, w których będą wykonywane badania, aby stały się bardziej przyjazne dla małych pacjentów z oddziału Onkohematologii Dziecięcej. Liczy się każda złotówka. Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć akcję i podarować coś na licytację proszone są o kontakt z koordynatorem akcji Panią Elżbietą Wojnar pod nr tel. 0-606-742-564.

  Zebrana dotychczas kwota ponad 10 tys. złotych to wpłaty od firm, osób prywatnych i instytucji biorących udział w wyzwaniu polegającym na czytaniu bajki i wpłacaniu dowolnych kwot na konto zbiórki. Więcej o akcji na stronie internetowej: https://www.podkarpackiedzieciom.pl/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com