22 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Rzeszowski Urban Lab podsumował ferie zimowe

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniu dzisiejszym podsumowano „Ferie Zimowe w miejskiej przestrzeni – MINECRAFTA & DRUKU 3D”. Projekt został zainicjowany przez Gminę Miasto Rzeszów, we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji Artystycznej „Promotor”.

  Projekt Minecrafta połączony był w tym roku z drukiem 3D. Dzieci nie miały narzuconego tematu, mogły same stworzyć coś czego według nich brakuje w przestrzeni miejskiej Rzeszowa, jak i okolic.

  źródło: fanpage Urban Lab Rzeszów

  Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród grupy docelowej. Aż dziesięć projektów wpłynęło od uczniów klas 1-3, kolejne dziesięć to klasy 4-6 oraz jeden projekt od ucznia klasy 8. Wszystkie prace zostały wydrukowane w 3D i można je podziwiać w placówce Urban Lab Rzeszów oraz online.

  Myślę, że to początek współpracy, dlatego, że mamy pewne propozycje co jeszcze dalej możemy robić. Pracowania robotyki i druku 3D jest otwarta, aby uczniowie realizowali tam swoje pomysły.

  – powiedział nauczyciel informatyki Rafał Kochański, prowadzący zajęcia z Minecrafta.

  Projektowanie rozwiązań przez najmłodszych mieszkańców miasta przy wykorzystaniu Minecrafta doceniła firma G2A.COM, która obdarowała Dominika Maruszaka ucznia klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie. Chłopak otrzymał sprzęt, który umożliwi mu dalsze rozwijanie pasji i nauki: laptopa Lenovo, klawiaturę, myszkę bezprzewodową, słuchawki, gadżety prawdziwego fana gier Minecrafta oraz kubek.

  źródło: fanpage Urban Lab Rzeszów

  Całe podsumowanie projektu wraz z filmem pokazującym wszystkie prace można obejrzeć na profilu Urban Lab Rzeszów.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -