20,1 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Urban Lab zaprasza na Ferie Zimowe w Miejskiej Przestrzeni Minecrafta

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Urban Lab zaprasza wszystkich młodych Rzeszowian do udziału w ciekawym wydarzeniu online, które będzie trwało od 7 do 15 stycznia. Podczas akcji najlepsze projekty miejskie zbudowane w Minecrafcie zostaną wydrukowane w 3D. Na uczestników czekają niespodzianki.

  W ramach atrakcyjnego przeżycia tegorocznych ferii zimowych Urban Lab zaprasza do udziału w bezpłatnym wydarzeniu, które potrwa od godziny 8:00 7 stycznia do godziny 15:00 15 stycznia za darmo.

  Akcja pt. „Miejska Przestrzeń w druku 3D” jest organizowana w ramach ferii zimowych. Do udziału zaprasza Gmina Miasto Rzeszów we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji Artystycznej „Promotor”.

  źródło: wydarzenie na Facebooku

  Aby wziąć udział należy zbudować model 3D, który tematycznie będzie nawiązywał do przestrzeni miejskiej. Model musi być zbudowany w Minecraft Education Edition na specjalnie przygotowanej mapie, zawierającej „wirtualne” drukarki 3D. W celu otrzymania mapy należy wysłać maila ze zgłoszeniem dziecka na adres mailowy: rkochanski@edu.erzeszow.pl.

  W mailu należy podać: imię i nazwisko dziecka, nazwa szkoły, klasa. Model może być budowany ręcznie lub z użyciem zaprogramowanego Agenta. W przypadku modeli budowanych przez Agenta wraz z modelem, należy również przesłać plik ze skryptem oraz filmik z zarejestrowanym budowaniem modelu przez Agenta. Modele budowane przez Agenta będą otrzymywały dodatkowe punkty.

  Pojedynczy model 3D:

  • musi być zbudowany z pełnych bloków (najlepiej betonowych), na „małej” drukarce,
  • musi stanowić spójną bryłę, połączonych ze sobą bloków,
  • nie może przekraczać wymiarów 16x16x16 bloków,
  • powinien zostać wyeksportowany blokiem budowli umieszczonym na mapie do modelu 3D w formacie GLB.

  Modułowy model 3D:

  • może składać się z maksymalnie z 4 części, które można ze sobą połączyć,
  • musi być zbudowany z pełnych bloków (najlepiej betonowych),
  • każda część musi stanowić spójną bryłę, połączonych ze sobą bloków,
  • żadna część nie może przekroczyć wymiarów 16x16x16 bloków,
  • poszczególne części muszą być zbudowane na „dużej” drukarce i wyeksportowane do jednego pliku GLB.

  Prace należy przesyłać na adres rkochanski@edu.erzeszow.pl do dnia 13 stycznia 2021 roku. Prezentacja nadesłanych projektów odbędzie się 15 stycznia 2020 roku o godzinie 12:00. Wybrane projekty zostaną wydrukowane 3D. Wydruki będą realizowane w Urban Lab Rzeszów 15 stycznia br. przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia. Transmisja prezentacji na żywo odbędzie się 15 stycznia 2020 roku o godz. 12:00.

  Na uczestników Ferii w Przestrzeni Miejskiej Minecrafta czekają niespodzianki.

  Do udziału zapraszają organizatorzy wydarzenia: Gmina Miasto Rzeszów, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „Promotor”, Urban Lab Rzeszów, Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia, Firma G2A.com Partner Technologiczny i Centrum Medyczne MEDYK.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -