niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Ograniczenie tonażu na drodze w Lipiu

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniu 8 grudnia 2020 r. odbyła się sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego, na której Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Radion poinformował, że od 1 stycznia 2021 r. na drodze powiatowej w Lipiu zostanie wprowadzone ograniczenie tonażu do 10 T.

  W 2019 r. jako radny sołectwa Lipie i w 2020 r. jako Koordynator ruchu obywatelskiego Rozwój Głogowa Małopolskiego Mieszkańcy, obiecałem mieszkańcom sołectwa Lipie, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ograniczyć tonaż przejeżdżających przez wieś samochodów. Dzięki dziesiątkom pism wysłanych w tej sprawie do różnych instytucji oraz licznym rozmowom i spotkaniom na których starałem się przekonać przedstawicieli urzędów i władz o słuszności wprowadzenia znaku 10T na drodze w Lipiu, udało się to osiągnąć.

  – napisał Tomasz Skoczylas – Koordynator ruchu obywatelskiego Rozwój Głogowa Małopolskiego Mieszkańcy.

  Na sesji podkreślono fakt, że ograniczenie nie będzie dotyczyło firm, które znajdują się w miejscowości Lipie.

  Oczywiście, z resztą tak jak to zadeklarowali mieszkańcy, nie dotyczy to firm, które tam już funkcjonują. Mieszkańcy skarżyli się na ruch tranzytowy, więc ten ruch tranzytowy tym oznakowaniem powinien zostać wyeliminowany.

  – mówił Marek Radion.

  Jak komentują mieszkańcy Lipia – Firmy zlokalizowane na Lipiu nie ucierpią. Wystarczy, że wystąpią występują do ZDP o zgodę i ją uzyskują. A pojazdy które robiąc sobie skrót jadąc od Ropczyc zgody nie dostaną i pojadą inną drogą. Firmy lokalne nie ucierpią, a tranzyt zniknie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com